Sumbas ilçesinde dün çıkan ve akşam saatlerinde kontrol altına alınan orman yangını, soğutma çalışmalarının da tamamlanmasıyla 24 saatte tamamen söndürüldü. Yangında 400 dönüm ormanın zarar gördüğü öğrenildi.
İlçeye bağlı Gafarlı köyü Diniker Mahallesi yakınlarındaki ormanda dün saat 11.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle yangın kısa sürede büyüdü. İhbar üzerine bölgeye Orman İşletme Müdürlüğü söndürme ekipleri, Kadirli Belediyesi İtfaiye ekipleri sevk edildi. Toplam 7 uçak, 14 helikopter, 63 arazöz, 17 iş makinesi, 2 itfaiye aracı ile 2 şu tankeri ve 300 personel yangını söndürme çalışmalarına katılırken, bölgeye yakın bazı evler güvenlik güçleri tarafından tedbir amaçlı boşaltıldı. Dün akşam saatlerinde kontrol altına alınan yangın, soğutma çalışmalarının da tamamlanmasıyla 24 saatte tamamen söndürüldü. Yangında, 400 dönüm ormanın zarar gördüğü öğrenildi. Yangının çıkış sebebiyle ilgili inceleme devam ediyor.
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu
![](https://kadirlihaber.net/wp-content/uploads/2018/10/reklam-alani.jpg)