ÖĞRENCİLER YIL SONU PİKNİK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

ÖĞRENCİLER YIL SONU PİKNİK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

Emniyet Suçlulara Geçit vermedi..

Emniyet Suçlulara Geçit vermedi..

Bahçe spor bal Ligi’nde

Bahçe spor bal Ligi’nde

DUA VE GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLANDILAR..

DUA VE GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLANDILAR..

BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

Sektörler arası işbirliği toplantısı
    • 22 Ocak 2019 - 10:36:19

Osmaniye’de Acil Obstetrik Bakım Programı kapsamında, sektörler arası işbirliği ve bebek ölümleri yıllık değerlendirme toplantısı düzenlendi. Sağlıklı Hayat Merkezi’ndeki İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz başkanlığında ki toplantıya; kamu ve özel sağlık kurumu yöneticileri, sektörlerden İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Osmaniye Belediye Başkanlığı temsilcileri ile bebek ölüm oranlarını değerlendirmek üzere ilgili uzman hekimler katıldı.

2019 yılında anne ölümlerini ve bebek ölümlerini önlemeye yönelik tedbirler ve çözüm önerileri ele alındığı toplantıda konuşan Müdür Öznavruz, “Acil obstetrik bakım gebeliğin başlangıcından doğum ve doğum sonrası ilk 42 gün içerisinde meydana gelen anne ve fetüs hayatını tehdit eden ve acil müdahale gerektiren durumlarda verilen hizmetler bütünü olarak tanımlanmaktadır. Anne ölümlerinin ve sakatlıklarının azaltılması, acil obstetrik bakım hizmetlerinin güçlendirilmesi ve kalitesinin arttırılması amacıyla 2009 yılından itibaren Bakanlığımızca “Acil Obstetrik Bakım Programı” (AOB) yürütülmektedir.

Programın hedefi yaygın obstetrik bakım hizmetlerine kolay ulaşılabilirlik ve bu hizmetlerin yüksek kalitede verilmesi yolu ile önlenebilir anne ölümlerini gelişmiş ülkeler seviyesine indirmektir. Bu amaçla ilimizde hizmet vermekte olan bazı sektörler ve sağlık yöneticileri ile birlikte önlenebilir anne ölümlerini azaltmaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır.” dedi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz