![](https://kadirlihaber.net/wp-content/uploads/2018/12/nnnnnnn-2-748x348-300x140.jpg)
Osmaniye’de özel ve kamu sağlık kuruluşlarında çalışan hastalık ve vaka bildirim personellere yönelik ‘Bulaşıcı hastalıklar ihbar ve bildirim sistemi’ konusunda eğitim verildi. Konuyla ilgili çalışmaların, personelin günün koşullarına uygun olarak yetişmelerini ve görevin gerektirdiği bilgi, beceri ve davranışlara sahip olmalarını sağlamak amacıyla periyodik verilmekte olduğu kaydedildi. İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Hizmetleri Bulaşıcı Hastalıklar Biriminde görevli Birim Sorumlusu Gülserap Başkurt Salgut tarafından, Osmaniye Sağlıklı Hayat Merkezi Toplantı Salonunda “Bulaşıcı Hastalıklar İhbar Bildirim Sistemleri Eğitimi” verildi. Düzenlenen bu eğitimde günlük bildirimi yapılan 014 formlarının günlük takibi, Tespit edilen vakaların Hastane Bilgi Yönetim Sisteminde bildirim ekranının açılması ve vaka tiplerinin doğru olarak ekrana veri girişinin yapılması, Sürveyans sorumlularının hastanede bildirimi zorunlu hastalık tanısı konan hastalıkların bilgilerinin doğru eksiksiz ve zamanında gönderilmesinin sağlanması gibi konularda bilgilendirmelerde bulunuldu.
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu
![](https://kadirlihaber.net/wp-content/uploads/2018/10/reklam-alani.jpg)