“HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE PROJESİ” ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

“HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE PROJESİ” ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

ÇALDI, KAÇTI AMA JANDARMA YAKALADI !!

ÇALDI, KAÇTI AMA JANDARMA YAKALADI !!

TIR İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI 2 KİŞİ YARALANDI

TIR İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI 2 KİŞİ YARALANDI

2024 TÜRKİYE-MACARİSTAN KÜLTÜR YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA  MACAR YÖRESEL MÜZİK  TOPLULUĞU KEREKES BAND  OSMANİYE” DE KONSER VERECEK

2024 TÜRKİYE-MACARİSTAN KÜLTÜR YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA MACAR YÖRESEL MÜZİK TOPLULUĞU KEREKES BAND OSMANİYE” DE KONSER VERECEK

AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ BELLİ OLDU

AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ BELLİ OLDU

OTSO’DA ‘KADIN KOOPERATİFLERİNE DESTEK’ TOPLANTISI
    • 11 Ağustos 2020 - 05:46:58

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası’nda (OTSO) ‘Kadın Kooperatiflerine Destek’ toplantısı yapıldı. Başkan Devrim Murat Aksoy, Ticaret İl Müdürü Ayhan Bozok ve OTSO Kadın Kolları Başkanı Ceren Aybaba Atasever, Kadın Kooperatiflerinin desteklenmesine yönelik yönetmelik hakkında bilgi alışverişinde bulundu.
Tüm kadınları kooperatif kurup gelişmeye üretmeye beklediklerini söyleyen Başkan Devrim Murat Aksoy, “Bilindiği üzere, kooperatif ve üst kuruluşlarının üretim ve istihdama katkısı olacak yatının projelerinin desteklenmesi, faaliyetlerinde etkinlik ve verimliliğin sağlanması, teknoloji ve yeni üretim tekniklerinden yararlanmalarına katkıda bulunulması ve bireysel tasarrufların uygun kooperatif girişimcilik modelleri ile ekonomiye kazandırılması amacıyla Bakanlığımızca Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı (KOOP-DES) hazırlanmış ve 11.07.2020 tarihinde Sayın Bakanımız Ruhsar Pekcan tarafından tanıtımı yapılmıştır.
Program kapsamında 2020 yılı için ilk uygulama olarak ortaklarının çoğunluğu kadınlardan oluşan ve kadın emeğini değerlendirme amacı güden kooperatiflere finansman desteği sağlanacak olup başvurular, Başvuru Duyurusu çerçevesinde Ticaret İl Müdürlüklerine yapılacaktır. Kamuoyunda nezdinde çeşitli tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri yürütülmekle birlikte, İl Müdürlüklerince potansiyel yararlanıcılarla iletişime geçilerek KOOP-DES’in anlatılması, programın verimliliği bakımından önem taşımaktadır.” dedi.
Başkan Aksoy, yönetmeliğin uygulanmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen “KOOP-DES Programı Uygulama ve Değerlendirme Kılavuzu” ve program ile ilgili genel bilgiler içeren “50 Soruda KOOP-DES” kitapçığı hazırlanıp kargo ile Ticaret İl Müdürlüklerine gönderildiğini kaydetti.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz