BAŞKAN TARHAN EVLERE KONUK OLUYOR

BAŞKAN TARHAN EVLERE KONUK OLUYOR

BAŞKAN GİZLİCE: ”4 YILDA ÇOK ŞEY YAPTIK”

BAŞKAN GİZLİCE: ”4 YILDA ÇOK ŞEY YAPTIK”

4’LÜ PLAY-OFF’LARA KALAN KADİRLİ DEMİRSPOR BAŞKANI YAPICI’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA 

4’LÜ PLAY-OFF’LARA KALAN KADİRLİ DEMİRSPOR BAŞKANI YAPICI’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA 

Gazeteci Ali ve İbrahim İmat kardeşler tahliye edildi

Gazeteci Ali ve İbrahim İmat kardeşler tahliye edildi

HEPİMİZ…

HEPİMİZ…

OTSO’DA ‘KADIN KOOPERATİFLERİNE DESTEK’ TOPLANTISI
    • 11 Ağustos 2020 - 05:46:58

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası’nda (OTSO) ‘Kadın Kooperatiflerine Destek’ toplantısı yapıldı. Başkan Devrim Murat Aksoy, Ticaret İl Müdürü Ayhan Bozok ve OTSO Kadın Kolları Başkanı Ceren Aybaba Atasever, Kadın Kooperatiflerinin desteklenmesine yönelik yönetmelik hakkında bilgi alışverişinde bulundu.
Tüm kadınları kooperatif kurup gelişmeye üretmeye beklediklerini söyleyen Başkan Devrim Murat Aksoy, “Bilindiği üzere, kooperatif ve üst kuruluşlarının üretim ve istihdama katkısı olacak yatının projelerinin desteklenmesi, faaliyetlerinde etkinlik ve verimliliğin sağlanması, teknoloji ve yeni üretim tekniklerinden yararlanmalarına katkıda bulunulması ve bireysel tasarrufların uygun kooperatif girişimcilik modelleri ile ekonomiye kazandırılması amacıyla Bakanlığımızca Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı (KOOP-DES) hazırlanmış ve 11.07.2020 tarihinde Sayın Bakanımız Ruhsar Pekcan tarafından tanıtımı yapılmıştır.
Program kapsamında 2020 yılı için ilk uygulama olarak ortaklarının çoğunluğu kadınlardan oluşan ve kadın emeğini değerlendirme amacı güden kooperatiflere finansman desteği sağlanacak olup başvurular, Başvuru Duyurusu çerçevesinde Ticaret İl Müdürlüklerine yapılacaktır. Kamuoyunda nezdinde çeşitli tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri yürütülmekle birlikte, İl Müdürlüklerince potansiyel yararlanıcılarla iletişime geçilerek KOOP-DES’in anlatılması, programın verimliliği bakımından önem taşımaktadır.” dedi.
Başkan Aksoy, yönetmeliğin uygulanmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen “KOOP-DES Programı Uygulama ve Değerlendirme Kılavuzu” ve program ile ilgili genel bilgiler içeren “50 Soruda KOOP-DES” kitapçığı hazırlanıp kargo ile Ticaret İl Müdürlüklerine gönderildiğini kaydetti.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz