“HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE PROJESİ” ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

“HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE PROJESİ” ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

ÇALDI, KAÇTI AMA JANDARMA YAKALADI !!

ÇALDI, KAÇTI AMA JANDARMA YAKALADI !!

TIR İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI 2 KİŞİ YARALANDI

TIR İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI 2 KİŞİ YARALANDI

2024 TÜRKİYE-MACARİSTAN KÜLTÜR YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA  MACAR YÖRESEL MÜZİK  TOPLULUĞU KEREKES BAND  OSMANİYE” DE KONSER VERECEK

2024 TÜRKİYE-MACARİSTAN KÜLTÜR YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA MACAR YÖRESEL MÜZİK TOPLULUĞU KEREKES BAND OSMANİYE” DE KONSER VERECEK

AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ BELLİ OLDU

AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ BELLİ OLDU

OŞYAD, 16. yılını kutladı
    • 26 Haziran 2020 - 08:12:24


Osmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) kuruluşunun 16. Yılını; sade bir buluşma programı ile kutladı.
OŞYAD’ın kuruluş günü olan 20 Haziran tarihinde düzenlenmek istenilen program; “sokağa çıkma kısıtlaması” nedeniyle ertelenmişti.
Dernek binasında; sosyal mesafe kurallarına uyulması koşulu ile gerçekleşen buluşmada, kuruluşun 16. Yılına girilmesi ile birlikte gelecekteki süreçte yapılması gerekenler konuşuldu.
OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak yaptığı açış konuşmasında; Derneğin kuruluşundan bu yana yönetimlerde bulunanlar ile üyelere teşekkür etti. Dernek çalışmaları hakkında özetle bilgi veren Başkan Mustafa Bardak; “Derneğimizin kurumsal anlamda www.osyad.org ismi ise resmi internet sitemiz bulunmaktadır. Bu sitemizde derneğimizin haberleri ile birlikte, üyelerimizin özgeçmişleri ve şiirlerini yayınlamaktayız. Dernek binamızda ise; bir Pano açtık. Burada dernek yönetim kurulu üyelerimiz, tüm üyelerimiz ve kaybettiğimiz üyelerin fotoğrafları ile isimleri bulunmaktadır.
Ayrıca; Dernek üyelerimizin; Duyuruları, etkinlikleri ve başarıları için ayrıca bir köşemiz bulunmaktadır. Belediye kent Müzesi’nde 4. Yılına giren “Şiirini al da gel” etkinliğimiz; Pandemi nedeniyle askıya alınmış bulunmaktadır. Ayrıca 23. Ekmek Ödüllü Şiir Yarışmamız yine aynı salgın nedeniyle ertelenmiş olup, elimize ulaşan şiirler seçici kurul üyelerinin değerlendirmelerine verilmiş olup, sosyal hayata dönülmesi izinlerinin çıkması halinde yine Park içerisindeki açık alanda, ödül programını gerçekleştireceğiz. Derneğimizin gelişebilmesi ve tanınabilme noktasında her üyemizin görüş ve önerilerini dikkate alıyoruz ”dedi.

Dernek çalışmalarının pandemi nedeniyle askıya alınması olayı ile birlikte, yeni süreçte yapılması gereken etkinlikler hakkında üyeler görüş ve düşüncelerini aktardılar.

Katılımcı üyelerin maske takarak geldiği buluşmada, bireysel olarak herkes görüşlerini bildirdikten sonra şiirlerini okudular, bağlaması ile türkülerini söylediler.

OŞYAD’ın kuruluşunun 16. Yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilen programa, Dernek yönetim kurulu ve üyeleri arasında; İzzettin Kanat, Hatice Bahar, Aynur Boz, Mahmut Eynallı (Ozan Duranoğlu), Mustafa Yeydem, Zeliha Abatay, Nurdoğan Çokakkadı, Yasin İlter, Ramazan Eren, Melek Avcı Çoşkun, Hülya Çapar (Adana), Selahattin Ölmez ve THM Sanatçısı-Şair Hatice Abul- Yörük Kızı- (Ankara), katılım göstererek renk kattılar.

Program sonunda, Ankara’dan Osmaniye’ye gelen Şair Hatice Abul; kitaplarını ve müzik CD’lerini imzaladı.

Programa gelen tüm üye ve konuklara Derneğin Şelale dergisinden oluşan bir paket hediye edildi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz