DERĞAH KÜLTÜRÜ…

DERĞAH KÜLTÜRÜ…

Başarılı Doktoru Düziçi Kaptı…

Başarılı Doktoru Düziçi Kaptı…

BAY BADEM KURUYEMİŞ ÜRÜNLERİ MAĞAZASI KADİRLİ’DE AÇILDI

BAY BADEM KURUYEMİŞ ÜRÜNLERİ MAĞAZASI KADİRLİ’DE AÇILDI

İNTİKAM ..

İNTİKAM ..

Yağlı Tohumlar Araştırma Enstitüsüne yeni hizmet binası

Yağlı Tohumlar Araştırma Enstitüsüne yeni hizmet binası

OSMANİYE’DEN İDLİB’E YARDIM TIR’I
    • 24 Ocak 2020 - 09:48:01

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun öncülüğünde ve AFAD koordinasyonunda bir araya gelen sivil toplum kuruluşlarının İdlib için “Bir Aradayız, İdlib’in yanındayız” sloganıyla başlattığı insani yardım kampanyası kapsamında, Osmaniye İHH İnsani Yardım Derneği tarafından toplanan gıda, yatak, battaniye gibi çeşitli malzemelerinin yer aldığı yardım TIR’ı Suriye’nin İdlib kentindeki ihtiyaç sahipleri için yola çıktı. Osmaniye İHH İnsani Yardım Derneği önünde düzenlenen programa Vali Ömer Faruk Coşkun, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.
Vali Ömer Faruk Coşkun burada yaptığı konuşmada, İdlib’de büyük bir insanlık dramı yaşandığını ifade ederek, “AFAD Başkanlığımız koordinasyonunda bütün sivil toplum kuruluşlarımızın katılımıyla “Bir Aradayız, İdlib’in yanındayız” sloganıyla bir insani yardım kampanyası düzenlendi. Bugün de bu kampanya kapsamında, Osmaniye İHH İnsani Yardım Derneği tarafından toplanan yardımları birazdan İdlib’e göndereceğiz. Bunun devamı da gelecek inşallah. Tüm hemşerilerimize bir kez daha kampanyaya destek olmaları konusunda çağrıda bulunmak istiyorum. Kampanyaya katkı sunan bütün Osmaniyeli hemşerilerimize ve sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
Kampanya hakkında bilgi veren Osmaniye İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Nadir Sarıcan ise “2020 yılında ilk yardım tırımızı Osmaniye’den İdlib’e gönderiyoruz, yardımlarımızın devamı gelecek. İnşallah, önümüzdeki hafta 2 ya da 3 tır daha göndermeyi planlıyoruz. Oradaki kardeşlerimizin aç kalmaması, üşümemesi için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz.” diye konuştu. Konuşmaların ardından yardım tırı İdlib’e doğru yola çıktı.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz