Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, küresel grip salgını olarak bilinen ‘pandemi’ sırasında yapılacak çalışmaların belirlenmesi ve pandeminin toplumdaki etkisinin azaltılması amacıyla bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Sağlıklı Hayat Merkezinde, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Başkanlığında ki toplantıya, İl AFAD Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı, Garnizon Komutanlığı, Jandarma Alay Komutanlığı, Üniversite Rektörlüğü ile Kamu ve Özel Hastanelerin temsilcileri katıldı. Grip, yani influenza virüslerinin yol açtığı bir solunum yolu hastalığı olan, özellikle sonbahar ve kış aylarında görülen ve mevsimsel olarak seyreden gribin, zaman zaman pek çok kişinin ölümüyle sonuçlanan salgınlara, zaman zaman ise küresel çapta görülen ve pandemi olarak adlandırılan salgınlara yol açabilmekte olduğu kaydedildi.
Haber:İbrahim EMÜL
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu