Deli Güz Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübünden Doğa Yürüyüşü

Deli Güz Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübünden Doğa Yürüyüşü

KADİRLİ DEMİR SPOR LİDERLİĞE YÜKSELDİ

KADİRLİ DEMİR SPOR LİDERLİĞE YÜKSELDİ

SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

OSMANİYE’DE MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
    • 29 Ocak 2020 - 07:25:45

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönem Müdürler Kurulu Toplantısı yapıldı. Öğretmenevi’nde İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak Başkanlığında düzenlenen toplantıya, milli eğitim müdür yardımcıları, il milli eğitim şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 2019-2020 eğitim öğretim yılı birinci dönemin değerlendirmesi ve yeni uygulamaya geçen eğitim takviminin aktif kullanımının yaygınlaştırılması ve 2.dönem yapılacak sosyal etkinlik ve kültürel faaliyetler görüşüldü.
Konuşmasında, okul müdürlüğünün çok keyifli bir alan olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, “Aşılamayacak hiçbir sorun yoktur bu alanda. Bizler bir medeniyet inşası hayalinde olan bir milletin bireyleriyiz. Diğer milletlere benzemeyiz. Tarih bizi yeniden medeniyet inşa etmeye zorluyor.Bunun örneklerini ilk defa görmüyoruz. Geçmişte de örnekleri çok var. Osmanlının son döneminde modernleşme örnekleri, Cumhuriyet Döneminde Köy Enstitüsü denemelerimiz ve Fen Liselerimiz. Sürekli iyi okullar oluşturup, topluma liderler yetiştirmişiz. Ve bunlarla medeniyet inşa etmişiz. Ayrıca Biyo teknolojideki gelişim, yapay zekalar ve daha birçokları. Dünyanın bu döngüsünde sığ ve küçük kısır döngüsünde hareket etmemek gerekmektedir. Zamanın getirdiği durumlara göre eğitim sistemimizi oluşturmak zorundayız.”dedi.
Akademik başarının arttırılmasına yönelik çalışmaların görüşülmesi, öğretmenlerin mesleki gelişim çalışması, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin açıklamalarından sonra dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz