![](https://kadirlihaber.net/wp-content/uploads/2018/11/durak-748x348-1-300x140.jpeg)
Osmaniye’de ‘Çocuk Hakları Durağı’ oluşturuldu
Osmaniye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ‘Çocuk Hakları Durağı’ projesi başlatıldı. Bu kapsamda, 4 adet otobüs durağına giydirme işlemi yapıldı. Çocuk hakları durak tasarımlarına Dünya Çocuk Hakları Sözleşmesinden maddeler eklendi. Buradaki temel amacın, çocukların haklarını öğrenmesi ve böylece ihmal ve istismara karşı bilinçlenmelerini ve kendilerini koruyabilmesinin sağlanması olarak belirlendiği kaydedildi. Ayrıca teknoloji bağımlılığının önlenmesi için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının başlattığı ‘Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar Projesi’ kapsamında hazırlanan görseller de Çocuk Hakları Duraklarımızda yer verildi.
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu
![](https://kadirlihaber.net/wp-content/uploads/2018/10/reklam-alani.jpg)