İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ

İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ

JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK

JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK

Sporcular “ödüllendirildi”

Sporcular “ödüllendirildi”

BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET

BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET

Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi

Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi

OSMANİYE LEZZETLERİ İZMİR’DE TANITILDI
    • 26 Eylül 2023 - 07:35:48

OSMANİYE LEZZETLERİ İZMİR’DE TANITILDI

Osmaniye’yi Tanıtma Derneği, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerden etkilenen esnafa destek amacıyla kent dışı tanıtım faaliyetinde bulundu.

Dernek tarafından İzmir’in Menemen ilçesindeki Göl Park’ta “Osmaniye Tanıtım Günleri” düzenledi. Etkinliğe Osmaniye’den giden 40 esnaf stant açtı.

Stantlarda kente özgü Osmaniye fıstıklı kebabı, etli kömbe, Zorkun tava, kısır, bayram kömbesi, şalgam, ballı yoğurt, Kadirli usulü sucuk ekmek, bazlama ve kızılcık şurubu ikram edildi.

Osmaniye’yi Tanıtma Derneği Başkanı Bahri Çolpan, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin büyük acılar yaşattığını söyledi.

Afetten Osmaniye esnafının zarar gördüğünü anlatan Çolpan, “Asrın felaketinin ardından yaklaşık 7 geçti. Acılar yüreğimizde ancak bir yandan da hayat devam ediyor. Bu anlamda özellikle esnafımıza destek olmak için tanıtım günleri düzenleyerek şehrimize daha fazla yerli ve yabancı turist çekmek istedik. İlk tanıtım etkinliğini de İzmir’de organize ettik. Amacımız Osmaniye’nin tanınması ve bilinmesi. Osmaniye’nin yöresel yemeklerini İzmirlilere ikram ediyoruz. İzmirlilere de teşekkür ediyorum. Bizi burada yalnız bırakmadılar.” diye konuştu. Çolpan, tanıtım günlerinin 25 Eylül’de sona ereceğini, diğer kentlerde benzer programları planladıklarını dile getirdi.

Etkinlikte stant açan Şükrü Baba ise 40 yıldır kebapçılık yaptığını, Osmaniye’yi tanıtmak için her platformda çalışmalara katıldığını anlattı.

İzmir’de Osmaniye fıstıklı kebabını yaptığını belirten Baba, “Kebabımızı İzmirli kardeşlerimize ikram ettik, çok beğendiklerini ifade ettiler. İnşallah şehrimizi tanıtmak için yollara düşeceğiz.” dedi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz