VALİ YILMAZ’DAN ENERJİ-SA’YA ZİYARET

VALİ YILMAZ’DAN ENERJİ-SA’YA ZİYARET

Osmaniye’de gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları 28 Nisan’a kadar yasaklandı

Osmaniye’de gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları 28 Nisan’a kadar yasaklandı

ÖZEL AĞAÇLANDIRMA PROJESİYLE DESTEK DEVLETTEN KAZANÇ AGAÇTAN

ÖZEL AĞAÇLANDIRMA PROJESİYLE DESTEK DEVLETTEN KAZANÇ AGAÇTAN

15 TEMMUZ İMAM HATİP ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ ETWİNNİNG İLE GELİŞİYOR

15 TEMMUZ İMAM HATİP ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ ETWİNNİNG İLE GELİŞİYOR

OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ’NE 10 YENİ BÖLÜM AÇILIYOR
    • 22 Şubat 2020 - 10:39:39

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde, 10 yeni bölümün daha açılması uygun görüldü. Önümüzdeki yıldan itibaren öğrenci alabilecek yeni programların, Düziçi Meslek Yüksek Okulu Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Programı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Anestezi Programı, Çocuk Gelişimi Programı, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım Programı, Tıbbi Dokümantasyon Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikerliği ve Yaşlı Bakımı Programları olduğu bildirildi.
Üniversite ziyaretinde konuşan Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, “Bölgemizin ekonomik ve sosyal gelişimi için stratejik adımlar atmayı sürdüren, üniversitemizin yeni akademik birimlerle güçlenmesi için yürütülen girişimler, günden güne meyvelerini vermektedir. Dinamik, gelişime açık özverili çalışan kadrosuyla planlı gelişimini sürdüren üniversitemizde, 10 yeni bölümler ve programlar kazandırılması konusundaki teklifimiz 6 şubat 2020 tarihli yürütme kurulu toplantısında değerlendiren Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK), talep edilen yeni programların açılmasını uygun gördü.”dedi.
Kaya açıklamasının devamında, “Üniversitemizde açılacak yeni programların amaçları doğrultusunda başta yaşlı ve engelli hastalar olmak üzere toplumun sağlık gereksinimlerinin karşılanmasında önemli bir işleve sahip olduğu bilinmektedir. Bölgemiz halkının sağlıkla ilgili memnuniyetini artırmak, bölgenin kalkınmasına da katkıda bulunacaktır. İnsanımızın hayat kalitesini arttırmak suretiyle sosyal hayata tutundurulmasında ve sağlık sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi ile bölgenin sosyo-ekonomik kalitesinin artırılması da öngörülmektedir” diye bilgi verdi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz