Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ile Osmaniye Ticaret Borsası arasında AR-GE Projesi Protokolü imzalandı
Rektörlük makamında gerçekleşen Ar-Ge proje protokolü imza törenine Üniversite Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Osmaniye Ticaret Borsası Başkanı Sait Çenet, Osmaniye Ticaret Borsası Genel Sekreteri Süleyman Börklü, Osmaniye Ticaret Borsası üyesi Mehmet Demir ve Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ayşe Tülin Öz ile Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü, Üniversite-Sanayi İşbirliğini Geliştirme Koordinatörü Doç. Dr. Bülent Yanıktepe katıldı.
İmzalanan protokol ile iki kurum arasında bilimsel ve teknolojik araştırmalara yönelik projeler uygulanacaktır.
Ar-Ge Projesi Üniversitemiz Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Tülin Öz Danışmanlığında yürütülecek olup 2022 yılında gerçekleştirilecek olan Ar-Ge Projesi ile Osmaniye’nin en önemli tarımsal ürünü olan yer fıstığında karşılaşılan sorunların önlenmesi amaçlanmaktadır.
Protokol hakkında konuşan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Üniversite-Sanayi İşbirliğine dayalı çalışmalar kapsamında Osmaniye Ticaret Borsası ile imzaladığımız proje protokolü ile iki kurum arasındaki işbirliğinin güçleneceğine ve daha güzel projelere imza atacağımıza inanıyorum. Protokolün ilimize, Üniversitemize ve Osmaniye Ticaret Borsası’na hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu
![](https://kadirlihaber.net/wp-content/uploads/2018/10/reklam-alani.jpg)