SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

POLİS HAFTASI KUTLANIYOR

POLİS HAFTASI KUTLANIYOR

BAŞKAN “MUSTAFA MERT OLCAR”DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN “MUSTAFA MERT OLCAR”DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

OSMANİYE İL PANDEMİ KURULU YENİ KARARLAR ALDI
    • 5 Haziran 2020 - 07:10:12

Osmaniye İl Pandemi Kurulu bugün toplanarak bir dizi yeni kararlar aldı.

İşte alınan kararlar.

İl Hıfzıssıhha Meclisi 04.06.2020tarihinde Saat: 10:00’da Vali Yardımcısı Adem YILMAZ başkanlığında Valilik Cebeli Bereket, Toplantı Salonunda Olağanüstü olarak toplanmıştır.

Fiziksel temas, hava yolu vb. yollarla çok hızlı bulaşabilen ve enfekte olan insan sayısı tüm Dünya’da hızlı şekilde yükselen Koronavirüs (Covid-19) salgınının, toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonun mutlak şekilde sağlanması hayati derecede öneme haizdir. Aksi hallerde virüsün yayılımı hızlanarak vaka sayısı ve tedavi gereksinimi artmakta; vatandaşlarımız hayatlarını kaybetme riski ile toplum sağlığı ve kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasına sebep olunmaktadır.

Koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda kamu kurum ve kuruluşlarımız tarafından birçok tedbir kararı alınmış ve uygulanmıştır.

Gelinen bu aşamada Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararların etkinliğinin arttırılarak virüsün yayılmasını engellemek, toplum sağlığı ve kamu düzenini korumak için İçişleri Bakanlığınıngenelgeleri doğrultusunda aşağıdaki ek tedbirlerin alınmasına karar verilmiştir.

1-İlimizde lokanta, restoran, pastanelerin 30.05.2020 tarihli 32 sayılı Olağanüstü İl Hıfzıssıhha Meclis Kararı ile 22.00’a kadar faaliyetlerini sürdürebilecekleri şeklinde alınan kararın; lokanta, restoran, pastane ve tatlıcıların 22:00 saati itibaren oturarak müşteri kabul etmelerini sonlandırmaları esas olmakla beraber faaliyetlerinin niteliği gereği saat 24:00’a kadar gel al yada eve servis şeklinde hizmet vermeleri, Belediyeler, İlgili Odalar ve Esnaf dernekleri tarafından ilgili işletmeci/esnafa tebliğ edilmesine,

2-İlimizde yaşanan olumlu gelişmeler neticesinde daha önce alınmış olan il, belde belediyeleri ve mahalli idare birlikleri meclisleri ile il genel meclislerininSağlık Bakanlığı Koronavirüs (Covid-19) Bilim Kurulu tarafından belirlenen/belirlenecek kurallara uyulmakla birlikte Haziran 2020 ayı toplantılarını ve sonraki toplantılarının yapılabilmesine,

3-İlimizde pazar yerleri için daha önce alınan kararlar doğrultusunda yapılan uygulamanın gelinen bu aşamada kontrollü sosyal hayat sürecine girilmiş olması nedeniyle Sağlık Bakanlığı Koronavirüs (Covid-19) Bilim Kurulu tarafından belirlenen/belirlenecek kurallara uymaları şartı ile Belediye Başkanlığınca belirlenen gün ve yerlerde pazarların kurulmasına,

4-Yukarıda belirtilen tedbirlerin uygulanmasında herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyetlere neden olunmaması, alınan kararlara uymayan vatandaşlara Kabahatlar Kanunu ve Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 inci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına,Oy birliği ile karar verilmiştir.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz