SUAT ÖNAL MİLLETVEKİLİ A.ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI 

SUAT ÖNAL MİLLETVEKİLİ A.ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI 

KADİRLİLİ HEMŞEHRİMİZ AYAS MHP MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN ADAY ADAYI OLDU

KADİRLİLİ HEMŞEHRİMİZ AYAS MHP MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN ADAY ADAYI OLDU

HAMZA TOR ADAY ADAYLIK BAŞVURUSU YAPTI

HAMZA TOR ADAY ADAYLIK BAŞVURUSU YAPTI

OSMANİYELİ SPORCULAR BÜYÜK GURUR YAŞATTI 

OSMANİYELİ SPORCULAR BÜYÜK GURUR YAŞATTI 

Kadirli İlçesinden Büyük Başarı…

Kadirli İlçesinden Büyük Başarı…

OKUDUM BİTTİ…
    • 19 Kasım 2021 - 08:31:06

Sinan Yağmur’un daha önce okuduğum AŞKIN GÖZYAŞLARI seri kitaplarından TENNURE VE ATEŞ ile KİMYA HATUN kitaplarını okudum. Her ikisi de, okurken bitmesini istemediğim kitaplardandı. Kültürümüzde aşk deyince Hz. Mevlana, Mevlana denilince de akla aşk gelir. İşte Tennure ve Ateş kitabından sayfasını bükerek aldığım notlar çok. Ama ben kitaptan yalnızca Hz. Mevlana’nın, toplumda hoş karşılanmayan davranışlı insanlarla görüşmesini tenkit eden bir kişiye verdiği cevabı alacağım. O da şöyle:
”Ben sırtında gül yaprağı taşıyan bir hamal gibiyim. Vardığım yerlere gül kokusu yayarım. Sırtında gülü bulunmayanlar kötü kokulu yerlere varmasınlar. Bizim gibilerin vardığı karanlık yerlerde bilgi şimşekleri çakar, ilim sohbetleri aydınlatır ortalığı. Vardığı yerleri aydınlatacak bilgi nuruna sahip olmayanlar girmesinler aydınlatamayacakları karanlık yerlere!..”
Hz. Mevlana’nın üvey kızı ve Şems-i Tebriz-i’nin eşinin adı olan Kimya Hatun kitabında da aynı şekilde aldığım notlardan:
“Aşkın dili duadır. Her dua, sevgiliye yazılmış bir aşk mektubu gibi olmalıdır.”
“Biliyorsun aşkın olduğu yerde hüzün başlar. Zaten sevgiler de hüzünle beslenip kök salmazlar mı?”
“Hz. İbrahim(a.s) Kâbe’yi yaptırmış ama kabri burada değildir.
Hz. Muhammed(s.a.v) Kâbe’yi putlardan temizlemiş ama onun da kabri burada değildir.
İnsanlık tarihinde tek bir insan bu şerefe nail olmuştur; o da Hz. Hacer’dir. “
Özellikle bu kitabın son bölümündeki Adresini Bulamamış Mektuplar bölümü var ki; bir kadının eşine olan derin aşkını ve bu aşkını/sevgisini edep ölçüleri içinde ancak bu kadar ifade edilebileceğini gözler önüne seriyor. Okuyacak olanlara saygıdan dolayı iki kitaptan da fazla alıntı yapmıyorum.
Ancak meraklıların internet kitapçılarında bulamadıklarında ikinci el kitap satan sahaflarda ve kütüphanelerde bulunabilecekleri bu her iki kitabı henüz okumamış olan siz gönül dostlarıma tavsiye ediyorum.
Selam ve saygılarımla…Eğitimci-Yazar-Mustafa Zincirkıran

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz