BAŞKAN GAZİOĞLU ‘NDAN SAYMANLIK MÜDÜRÜ YILMAZ ‘A ZİYARET

BAŞKAN GAZİOĞLU ‘NDAN SAYMANLIK MÜDÜRÜ YILMAZ ‘A ZİYARET

OSMANİYE’DE FARKINDALIK” EĞİTİMLERİ VERİLDİ

OSMANİYE’DE FARKINDALIK” EĞİTİMLERİ VERİLDİ

UZUN VADİSİ,DOĞA SEVERLERİN BEĞENİSİNİ TOPLUYOR

UZUN VADİSİ,DOĞA SEVERLERİN BEĞENİSİNİ TOPLUYOR

SÜLEMİŞ BÖYLE DAHA DA GÜZEL

SÜLEMİŞ BÖYLE DAHA DA GÜZEL

EMNİYETTEN HUZUR VE ASAYİŞ UYGULAMALARI

EMNİYETTEN HUZUR VE ASAYİŞ UYGULAMALARI

OKÜ Öğretim Üyesi Müslüm Demir, Japonya’dan 2 ödülle döndü
    • 10 Mart 2023 - 08:14:26

OKÜ Öğretim Üyesi Müslüm Demir, Japonya’dan 2 ödülle döndü
Japonya’da yapılan 14. HOPE Toplantısı’nda Türkiye’yi temsil eden OKÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Müslüm Demir, iki ödül alarak ülkemizi başarıyla temsil etti.

Bu yıl Japonya’da gerçekleştirilen 14. HOPE Toplantısı’na, TÜBİTAK tarafından ülkemizi temsilen katılımı uygun görülen OKÜ Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Müslüm Demir, 14. HOPE toplantısında ülkemizi gururla temsil etti.

14. HOPE toplantısında OKÜ öğretim üyesi Doç. Dr. Müslüm Demir, dünyanın birçok ülkesinden farklı alanlarda genç 108 araştırmacı arasından en iyi poster/konuşmacı ödülüne layık görüldü. Ayrıca 12 takımın yarıştığı dünyanın belli sorunlarına çözüm odaklı proje yarışmasında da A takımı olarak katılım sağlayan Doç. Dr. Müslüm Demir burada da en iyi çözüm odaklı sunum dalında da birinci olarak toplamda iki ödül alarak ülkemizi ve OKÜ’yü başarıyla temsil etti.

HOPE Toplantıları, dünyanın farklı ülkelerinden alanında başarılı genç araştırmacıları, Nobel ödüllü bilim insanları ve diğer seçkin bilim insanlarıyla disiplinler arası tartışmalara katılma fırsatları sundu. Programları arasında bilginin sınırlarına öncülük eden seçkin bilim insanlarıyla diyalog; bir hafta boyunca aynı çatı altında yaşayan katılımcılar arasında ve kültürel dersler ve etkinlikler düzenlendi.

Katılımcılara ülkemizdeki deprem felaketi hakkında da bilgi veren Doç. Dr. Müslüm Demir, ülkemize destek olan ülkelere gönderdikleri kurtarma ekibi ve nakdi yardımlar için teşekkür ederken, etkinliğe katılım için verdikleri finansman desteğinden dolayı da TÜBİTAK’a ve Japonya Bilim Akademisine teşekkür etti.

OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Japonya Bilimi Destekleme Kurumu (JSPS) tarafından düzenlenen, Asya-Pasifik ve Afrika bölgesindeki genç araştırmacıları Nobel Ödülü sahipleri ve diğer seçkin bilim insanları ile bir araya getiren 14. HOPE Toplantısı’na ülkemiz ve OKÜ adına katılım sağlayan değerli öğretim üyemiz Doç. Dr. Müslüm Demir’i gösterdiği üstün başarılardan dolayı tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz