ALİŞAN “VATANDAŞLARIMIZIN EN İYİ HİZMETE ULAŞMASI İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

ALİŞAN “VATANDAŞLARIMIZIN EN İYİ HİZMETE ULAŞMASI İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

“HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE PROJESİ” ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

“HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE PROJESİ” ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

ÇALDI, KAÇTI AMA JANDARMA YAKALADI !!

ÇALDI, KAÇTI AMA JANDARMA YAKALADI !!

TIR İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI 2 KİŞİ YARALANDI

TIR İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI 2 KİŞİ YARALANDI

2024 TÜRKİYE-MACARİSTAN KÜLTÜR YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA  MACAR YÖRESEL MÜZİK  TOPLULUĞU KEREKES BAND  OSMANİYE” DE KONSER VERECEK

2024 TÜRKİYE-MACARİSTAN KÜLTÜR YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA MACAR YÖRESEL MÜZİK TOPLULUĞU KEREKES BAND OSMANİYE” DE KONSER VERECEK

OkÜ NEETS PROJESİ, ÇALIŞMAVE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞITARAFINDAN KABUL EDİLDİ
    • 11 Mayıs 2023 - 08:27:30


OkÜ NEETS PROJESİ, ÇALIŞMAVE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞITARAFINDAN KABUL EDİLDİ

OKÜ tarafından hazırlanan ve sunulan NEETs Projesi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından kabul edildi.
OKÜ’nün Genç İşsizlerin Tekstil Sektöründe İş Gücüne Katılımı (Workforce Participation of NEETs in Textile Sector) projesi T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenmeye layık görüldü.
Ne eğitimde ne de istihdamda yer alan gençlerin (NEETs) tekstil sektörü özelinde işgücüne dahil edilmesi amaçlanan “Genç İşsizlerin Tekstil Sektöründe İş Gücüne Katılımı” projesi ile 18-29 yaş aralığında toplam 150 genç işsizin yararlanması planlanmaktadır.
Bu gençler proje kapsamında verilecek dikiş makinası, iplik makinası, boya makinası operatörlüğü mesleki eğitim kurslarını alacaklardır.
Mesleki eğitimler 25’er kişilik 6 grup halinde gerçekleşecektir. Mesleki eğitimler sonunda katılımcılar meslek stajı yapacaklar, kişisel gelişim ve sosyal beceri eğitimleri de alacaklardır. Eğitimler sırasında tüm katılımcılara yasal mevzuata uygun şekilde sigorta yaptırılacak, katılımcılara günlük 10 EURO harçlık ödenecektir.
Eğitimleri başarıyla tamamlayan gençlere 4 ay süresince aylık 50 EURO iş arama desteği verilecektir.
Bu süreç içinde başka bir yerleşim yerinde iş bulan katılımcılara 200EUR taşınma desteği de projenin bir diğer faaliyetidir.
Maddi ve mesleki desteklere ek olarak katılımcılar proje süresince ücretsiz kariyer-koçluğu hizmeti alacaklar, proje kapsamında bir adet iş fuarı, 12 adet iş-kulübü (iyi hikâye örneklerinin yer aldığı) etkinliği de organize edilecektir.
12 ay sürecek projenin toplam bütçesi 358 247 Euro olup, Ankara’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı binasında yapılan imza töreninde üniversitemiz adına imzayı OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun attı.
OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Genç istihdamını destekleyerek ve genç işsizlik oranını azaltarak daha çok kişinin istihdam edilmesi ve istihdamda kalmalarının sağlanması amacıyla düzenlenen projemizin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz