HAYALLER GERÇEK OLSA!

HAYALLER GERÇEK OLSA!

KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA YOGUN İLGİ

KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA YOGUN İLGİ

Bakan Karaismailoğlu’dan Başkan Tarhan’ı ziyaret..

Bakan Karaismailoğlu’dan Başkan Tarhan’ı ziyaret..

Miniklerin isteğini itfaiye ekipleri geri çevirmedi

Miniklerin isteğini itfaiye ekipleri geri çevirmedi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Osmaniye’de

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Osmaniye’de

ÖĞRETMENLER İÇİN AMANOS DAĞLARININ EN UÇ NOKTASINA TIRMANDILAR
    • 25 Kasım 2019 - 07:34:11

Osmaniye’de bir gurup doğasever, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, Amanos Dağları üzerinde bulunan 2 bin 100 rakımlı Keldaz Mevkiine zirve tırmanışı yaptılar. Kent merkezine yaklaşık 27 kilometre mesafede bulunan Zorkun Yaylası’nda toplanan 48 doğaseverler, motor kros üyesi 11 motosikletlinin eskortluğunda tırmanışa geçtiler.
Meskenin olmadığı orman denizindeki yürüyüş esnasında Hayvan Hakları Federasyonu’nun (HAYTAP) “Taze Bayatlar” projesi kapsamında yaban hayvanları için doğaya gıda bırakıldı.
HAYTAP Osmaniye İl Temsilcisi Veteriner Hekim Ali Laçinbala, 24 kasım öğretmenler günü etkinliğinde, 50 kilo salam, 30 kilo unlu mamul getirdiklerini ve bunların yaban hayvanları için doğaya bırakıldığını söyledi. Tüketilmesi için üretilen ve bin bir emeklerle paketlenen ürünlerin tüketilmediğini görmenin kendilerini üzdüğünü ifade eden Laçinbala, “HAYTAP olarak kış şartlarına yavaş yavaş alışmaya çalışan yabani hayata küçük bir katkımız olsun diye doğa yürüyüşçülerine taze bayatlardan vererek katkımızı sunuyoruz. Hayvanlara acımayın, hayvanları acıtmayın! diyor Yaşam Ellerinizde” diyerek sözlerini tamamladı.
Osmaniye Doğa Yürüyüş Kulübü (ODOY) Lideri Osman Demirkaynak ise öğretmenler günü dolayısı ile Keldaz zirve tırmanışı için 48 doğaseverle bir araya geldiklerini belirterek, “Cumhuriyetimizin kurucusu baş öğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, Öğretmenlerimizin Günlerini kutluyoruz.” dedi.
15 kilometrelik orta zorluktaki parkur 2 saatte tamamlanırken, zirvede yıpranmış olan Türk bayrağı ise yenisi ile değiştirilerek bayrak direği sağlamlaştırıldı. Akabinde Dev Türk bayrağı etrafında toplanan doğaseverler 1 dakikalı saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okudular. Bayraktan alçakta, bulutlardan yüksekte okunan İstiklal Marşı, katılımcıları duygulandırırken, hatıra fotoğrafları çekilmesinin ardından yürüyüşçüler iniş yaparak etkinliği sonlandırdılar.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz