SİMÜLASYON DENEME SINAVI GERÇEĞİNİ ARATMADI

SİMÜLASYON DENEME SINAVI GERÇEĞİNİ ARATMADI

KADİRLİ’DE FECİ KAZA: 2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

KADİRLİ’DE FECİ KAZA: 2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

KADİRLİ ANDIRIN KARAYOLUNDA KAZA 4 YARALI

KADİRLİ ANDIRIN KARAYOLUNDA KAZA 4 YARALI

EMNİYETTEN HUZUR VE GÜVEN DENETİMİ..

EMNİYETTEN HUZUR VE GÜVEN DENETİMİ..

ÖĞRENCİLER YIL SONU PİKNİK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

ÖĞRENCİLER YIL SONU PİKNİK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

  Öğrencilerin ellerinde şekillenen sanat eserleri sergilendi
    • 22 Mayıs 2019 - 07:12:55

Osmaniye’de, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtlarda kalan öğrencilerin ellerinde şekillenen sanat eserleri, “KYK Kültür Sanat Sokağı Sergisi” adı altında vatandaşların beğenisine sunuldu. “KYK Kültür Sanat” faaliyetleri çerçevesinde, 2018-2019 Eğitim Öğretim döneminde, Osmaniye Merkez ve Kadirli İlçesinde açılan kurslarda, kız öğrenciler tarafından yapılan tablo ve el işi ürünlerinden oluşan yaklaşık 500 eser, Park 328 Alışveriş Merkezi’den 2 gün süreyle sergilenecek. Serginin açılışı, Vali Yardımcısı Merin Esen, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu, İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak ve diğer katılımcılarla birlikte yapıldı. Vali Yardımcısı Metin Esen, sergiyi gezerek yapılan çalışmalar hakkında öğrencilerden bilgi aldın. Metin Esen, öğrencilere yapmış oldukları el emeği göz nuru ürünlerden dolayı teşekkür edip, başarılar diledi.

KYK Osmaniye Kız Yurdu Müdürü Sevgi Sabah Çakmaz, kursların öğrencilere yönelik akademik ve kültürel olarak açıldığını belirtti. Çakmaz, “Bu kurslarımızda çini, filografi, geri dönüşüm tasarım kursu, giyim aksesuarları gibi Milli Eğitim ve İŞKUR destekli bir çok kurslar yürütmekteyiz. Amacımız, öğrencilerimizin boş vakitlerini değerlendirmek. Öğrencilerimizin, el becerilerini geliştirmektir.” dedi. Bunların haricinde, öğrencilere yönelik sportif kurslarda düzenlendiğini kaydeden Müdür Çakmaz, “Sene sonunda turnuvalara katılmaktadır öğrencilerimiz. Bugün burada ise toplam 100 tablomuz ve 400’e yakın el ürünü eserlerimiz bulunmaktadır. Birinci ve ikinci öğretim öğrencilerimize yönelik gündüz ve gece kurtlarımız olmaktadır. Sergimize tüm sanatseverleri dergimize bekliyoruz. KYK öğrencilerimizin şimdiye kadar çıkartmadıkları ürünleri bu sergimizde bulabilecekler.” diye konuştu.
Haber:İbrahim EMÜL

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz