Kadirli Şehit Mehmet Acar İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri tarafından müezzinlik ve vaizelik uygulması yaptırıldı.
Okulun Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Nurhan GÜLDEN rehberliğinde kız öğrencilere yönelik olarak okul mescidinde vaizelik uygulması yapıldı. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Yusuf ARSLAN rehberliğinde ise erkek öğrencilere yönelik olarak Fatih Sutan Mehmet Han Caminde müezzinlik uygulaması yapıldı.
öğrencilerin mesleki bilgi ve becerileri ile okul kültürünü kazanması amacıyla
mesleki anlamda gelişimlerini planlayıp, yapılabilecek uygulamaların pratiğe dökülmesine yönelik çalışmalar yapıldığı bildirildi.
Okul Müdürü İsmail Meltem,öğrencilerimizi
geleceğin müezzin ve vaizelerini yetiştiriyoruz
“Mesleki Uygulama Esasları”nda olduğu gibi; Kur’an-ı Kerim, Hitabet ve Meslekî Uygulama dersleri kapsamında öğrencilerin müezzinlik, vaizelik uygulamaları meslek dersleri öğretmenlerinin etkin katılımıyla gerçekleştirmeye devam ediyoruz.
Haftada bir gün uygulamalı olarak derslerimizi okul mescidimizde ve camilerimizde konusunda uzman eğitimciler ve çevre camilerin imamlarıyla birebir eğitim usulü ile çalışarak, geleceğin genç dimağlarına vaizlik ve müezzinlik eğitimlerine inşallah yıl boyunca devam edeceğiz.Şimdiden olumlu sonuçları almaya başladık.Emeği geçen Eğitimcilerimize teşekkür ediyor öğrencilerimize de başarılar diliyorum dedi.
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu