Galatasaray’ın şampiyonluğu Kadirli’de kutlandı

Galatasaray’ın şampiyonluğu Kadirli’de kutlandı

OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

KADİRLİ BELEDİYESİ LGS’YE GİREN ÖĞRENCİ VELİLERİNİ YALNIZ BIRAKMADI

KADİRLİ BELEDİYESİ LGS’YE GİREN ÖĞRENCİ VELİLERİNİ YALNIZ BIRAKMADI

OTOMOBİL BALYA YÜKLÜ KAMYONETE ÇARPTI 4 YARALI

OTOMOBİL BALYA YÜKLÜ KAMYONETE ÇARPTI 4 YARALI

OSMANİYE MİLLETVEKİLİ  DERYA YANIK TBMM’YE KAYDINI YAPTIRDI

OSMANİYE MİLLETVEKİLİ DERYA YANIK TBMM’YE KAYDINI YAPTIRDI

ÖGRENCİLER EĞLENEREK YIL SONU STRESİ ATTILAR
    • 12 Haziran 2019 - 07:31:00

Kadirli’de öğrenciler karnelerin verilmesine sayılı günler kala okullarında farklı bir etkinliğe imza atarak hem eğlendiler hem stres attılar hem de eski bir oyun geleneği yaşattılar.
Kadirli ilçesinde İstiklal İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri ve sınıf öğretmeni Muhittin Demirci,eskiden oynanan ve ince tahtadan yapılan fırfırla eğlenerek stres atıp aynı zamanda geçmiş dönemlere gittiler.
Öğretmen ve öğrenciler sınıfa getirdikleri hızarda kesilmiş ince tahtaların uçlarını daha iyi dönmesi ve ses çıkartması için önce bıçakla incelttiler.Daha sonra dengeli bir şekilde dönmesi için cetvelle ölçüp iki yerinden tornavidayla delip ipleri içinden geçirdiler.
Hazır olan fırfırları ellerine alan öğrenciler sınıflarında farklı bir ses çıkartan fırfırları çevirerek stres atıp gönüllerince eğlendiler.
Fırrfırı çok sevdiklerini belirten öğrenciler ilk defa çevirmenin mutluluğunu yaşarken,iyi bir stres atıklarını dile getirdiler.Sınıf öğretmeni Demirci de, Sınavların bitmesi nedeniyle öğrencilerimizle bir stres atalım dedik. Bizim de eskiden oynadığımız çocukluğumda oynadığımız fırfır çevirelim dedik. Öğrencilerimizle fırfırlarımızı yaptık, iplerimizi taktık, fırfırlarımızı boyadık. Bende geçmişimi hatırladım. Öğrencilerimin çok ilgisini çekti. Öğrencilerin emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. 4/A sınıfı olarak yıl sonu stresimizi attık dedi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz