Kaymakam Arık “Lütfen rehavete kapılmayalım ”

Kaymakam Arık “Lütfen rehavete kapılmayalım ”

KADİRLİ ÜLKÜ OCAKLARINDAN KAN BAĞIŞI

KADİRLİ ÜLKÜ OCAKLARINDAN KAN BAĞIŞI

TARİHİNİ BİLMEYENLER …

TARİHİNİ BİLMEYENLER …

VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ’IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ’IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Müzeler Haftası Etkinlikleri
    • 24 Mayıs 2019 - 07:23:54

Kadirli ilçesinde, Müzeler Haftası kapsamında Kadirli Kent Müzesi’nde etkinlik düzenlendi.

Etkilikler kapsamında Esnaf Kefalet Kooperatifi Ortaokulu öğrencileri, halk oyunları gösterileri sundu, müzelerle ilgili şiirler okudu.

Kadirli Kent Müzesi sorumlusu Cevahir Zararsız, etkinlikte yaptığı konuşmada, geçmiş yıllarda yaşayan insanların düşünüş, inanç, yaşayış ve sanat anlayışlarını, bıraktıkları eserlerden öğrendiklerini söyledi.

Müzelerin sanat, bilim, tarih ve kültürle ilgili eserlerin sergilendiği yerler olduğunu ifade eden zarasız, “Müzeler, geçmişi öğrenmenin yanısıra bugünümüzü anlamamıza yardımcı olur. Günümüzde ise hemen hemen bütün illerimizde müze bulunmaktadır. İlimizde ise Türkiye’nin ilk açık hava müzesi olan Karatepe Aslantaş Müzesi, Harkaçtığı köyündeki Eğitim ve Kültür müzesi ile 60 yıl cezaevi olarak kullanıldıktan sonra geçen yıl dönüştürülen kent müzesi Kadirli’de bulunmaktadır.” diye konuştu.

Etkinlikte, katılımcılar ve öğrencilere müze gezdirilerek, sergilenen eserler hakkında bilgi verildi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz