OSMANİYE VALİSİ ERDİNÇ YILMAZ KADİRLİ’DE İNCELEME VE ZİYARETLERDE BULUNDU..

OSMANİYE VALİSİ ERDİNÇ YILMAZ KADİRLİ’DE İNCELEME VE ZİYARETLERDE BULUNDU..

KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA YOĞUN İLGİ

KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA YOĞUN İLGİ

100. YIL ORTAOKULU TÜRKİYE YARI FİNALLERİNDE

100. YIL ORTAOKULU TÜRKİYE YARI FİNALLERİNDE

ŞEHİT POLİSLERE YASİN-İ ŞERİF OKUTULDU

ŞEHİT POLİSLERE YASİN-İ ŞERİF OKUTULDU

UYUŞTURUCU OPERASYONU 2 KİŞİ TUTUKLANDI

UYUŞTURUCU OPERASYONU 2 KİŞİ TUTUKLANDI

MÜDÜR BULUT, AİLELERİ ‘AFET ÇANTASI’ HAZIRLAMAYA DAVET ETTİ
    • 18 Ağustos 2020 - 12:51:57

Osmaniye İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Serhat Bulut, olası bir deprem anında, ilk dakikaların çok önemli olduğunu vurgulayarak, tüm vatandaşları aile bireyleri ile birlikte afet çantası hazırlamaya ve aile afet planı oluştur
Osmaniye İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Serhat Bulut, olası bir deprem anında, ilk dakikaların çok önemli olduğunu vurgulayarak, tüm vatandaşları aile bireyleri ile birlikte afet çantası hazırlamaya ve aile afet planı oluşturmaya davet etti. Müdür Bulut, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Üzerinden 19 yıl geçmesine rağmen Marmara Depreminin hala acısı ve hüznünü yaşayan milletimizin bir ferdi olarak; Marmara depremi ve yakın zamanda gerçekleşen Elazığ -Malatya ve Bingöl -Erzurum gibi diğer depremlerde hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kalanlara da başsağlığı diliyorum. Bu ve benzeri acı olaylar umarım tekrar yaşanmaz.” diye konuştu.
Ülkenin jeolojik yapısından dolayı, birçok yerinin deprem riski altında olduğunu ifade eden Bulut, “Bunun yanında, deprem öncesinde alınacak önlemler de üzerinde durulan ve sürekli çalışma yapılan bir alandır. Bizler de Osmaniye AFAD olarak, AFAD Başkanlığımız ve diğer İl AFAD Müdürlüklerimiz gibi depreme hazır bir toplum oluşturma yolunda gayret ediyoruz. Osmaniye ilinin deprem bölgesinde olduğu bilinciyle, gerçekleştirmekte olduğumuz eğitim ve tatbikat faaliyetleriyle vatandaşlarımızı bilgilendirmeye çalışıyoruz. Bunun yanında; tüm vatandaşlarımızı olası bir deprem anında alacakları eğitimlerle profesyonel bir şekilde müdahale şeklini öğrenmeleri amacıyla AFAD Gönüllüsü olmaya davet ettik ve de davet etmeye devam ediyoruz. Osmaniyeli hemşerilerimiz bu davetimize yoğun bir şekilde karşılık vermiş olup, ayrıca buradan davetimize karşılık verdikleri için tüm AFAD Gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Yeri gelmişken bir davette daha bulunmak istiyorum; Olası bir deprem anında, ilk dakikalar çok önemli olduğu için tüm vatandaşlarımızı aile bireyleri ile birlikte afet çantası hazırlamaya ve aile afet planı oluşturmaya davet ediyorum. Acıların tekrardan yaşanmaması dileğiyle, Rabbim ülkemizi ve tüm dünyayı afetlerden korusun.” dedi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz