Osmaniye’de çocukların ve gençlerin camiyi tanıması ve Namaza alışması amacıyla başlatılan proje yoğun ilgi görüyor.Kadirli ilçesinde bir İmam,sosyalleşmek ve Cami cemaatini çoğaltmak için ilginç bir projeye imza attı.İlçe merkezinde bulunan Miraç Cami İmamı Recep Çeri,ilçede farklı projeye imza atarak Cami adına yaklaşık 2 bin lira tutarında bir teleskop aldı.
Teleskopu alan İmam Çeri”Minare gölgesinde yıldızları seyrediyorum” projesini hayata geçirerek kısa sürede ilçede büyük yankı uyandırdı.Yatsı Namazına gelen çocuklar ve gençler Namazı kıldıktan sonra Caminin çatı katına kurulan teleskopla ay ve yıldızları seyrediyorlar.
Teleskopa çocukların yanı sıra büyükler de ilgi gösteriyor.İlk defa ay ve yıldızları bu kadar yakından gören Cami cemaati ise hayranlıklarını gizleyemiyorlar.Bir haftadan bu yana da teleskop sayesinde Cami cemaatinde hissedilir derecede bir artış yaşanırken,il genelinde ilk defa böyle bir projeye imza atan İmam da bu durumdan oldukça memnun görünüyor.
İmam Çeri,Minare gölgesinden yıldızları seyrediyorum projemiz dahilinde camimize teleskop aldık. Ay ve yıldızın durumuna göre her gün yatsı namazına müteakip cami cemaatimizle beraber ay ve yıldızları seyrediyoruz. Cemaatimiz çoğaldı gençlerimizin ilgisini çekiyor. Farklı mahallelerden buraya gelerek ay ve yıldızları seyrediyoruz dedi.
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu
![](https://kadirlihaber.net/wp-content/uploads/2018/10/reklam-alani.jpg)