KENDİNDEN BİRİ …

KENDİNDEN BİRİ …

KADİRLİ’DE YILDA 3000 TON DEFNE ÜRETİLİYOR

KADİRLİ’DE YILDA 3000 TON DEFNE ÜRETİLİYOR

KADİRLİLİ UZMAN ÇAVUŞ KALP KRİZİ SONUCU HAYATINI KAYBETTİ

KADİRLİLİ UZMAN ÇAVUŞ KALP KRİZİ SONUCU HAYATINI KAYBETTİ

ANDIRIN’LILARDAN KADİRLİ ÇIKARMASI

ANDIRIN’LILARDAN KADİRLİ ÇIKARMASI

OSMANİYE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MUZ SERASI ÜZERİNE OSMANİYE VALİMİZ DR. ERDİNÇ YILMAZ İLE RÖPORTAJ

OSMANİYE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MUZ SERASI ÜZERİNE OSMANİYE VALİMİZ DR. ERDİNÇ YILMAZ İLE RÖPORTAJ

Milletvekili Kaya’dan Sarıkamışşehitlerini Anma Mesajı
    • 25 Aralık 2018 - 07:09:12

Sarıkamış’ın toplumun her kesimini derinden etkileyen destansı acı bir hatıra olduğunu belirten Kaya mesajında, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz; tarihimizin bilinci ile yaşamak, geçmişini öğrenmek, geçmişine sahip çıkmak, ecdadını yad etmek ve özellikle Sarıkamış harekatında Şehitlerimizin Ruslara karşı verdikleri amansız mücadelede, -40 derecede nasıl şehit olduklarını bilmelidir.” dedi .

Zor hava şartlarına aldırmadan şanlı bayrağı, vatanı, bağımsızlığı uğruna canı pahasına şehitlik mertebesine ulaşmak için girdiği savaşın göstergesidir Sarıkamış.

Vatan aşkı ve bağımsızlığı için dünyaya kafa tutan milletimizin neler yapabileceklerinin bir kanıtıdır Sarıkamış. Sarıkamış, düşmanın üstün gücüne karşı canını siper eden, kahramanlık ve yiğitlik destanıdır.

Allah-u Ekber Dağları’nın Sarıkamış’taki şühedamızın cesaret ateşini karlar söndürememiş, vatan içinçarpan yüreklerin heyecanını keskin soğuk dindirememiştir.

Ecdadımız, sonuna kadar direnmiş; dayanıklılık ve mücadele azminin üstünlüğünü kanıtlamış, şehitlik mertebesine ulaşıp, Türk Milletinin bağrına defnedilmiştir.

Sarıkamış harekatı ve akabinde gerçekleşen Çanakkale Zaferimiz nedeniyle Rus Çarlığı yardım alamamış, yenilerek tarih sahnesinden silinmiştir. Muharebeler neticesinde Rusları cihan harbinde savaş dışı bırakan, kurtuluş savaşında zaferi kolaylaştıran, doğu sınırlarımızın Kars ve Ardahan’ı kapsar şekilde oluşmasına yardımcı olduğu ifade edilir.

Sarıkamış Harekatı; Aziz Milletimizin vatanı için her koşulda gözünü kırpmadan mücadeleye hazır olduğunu bir kez daha göstermiştir. Memleketin dört bir yanından gelen yiğit kahraman askerlerimiz olabilecek en zor koşullarla karşı karşıya kalmalarına rağmen vatanları için tereddüt etmeden mücadele etmişlerdir.

Geleceğimizin teminatı olangençlerimiz geçmişine sahip çıkmalı, geçmişte ecdadımızın bizim için yapmış oldukları fedakarlıkları öğrenmeli, bu bilinçle yaşamalı, birlik ve beraberlik içerisinde vatanımız için her koşulda çalışmalıyız.

Bu vesileyle, yurdun her köşesinde kahramanlık örneği göstererek adını tarihe yazdıran,bayrağımızı bayrak, toprağımızı vatan eden, vatan için hiç tereddütsüz savaşa koşan ve dönmeyi bir an olsun akıllarından geçirmeyen şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz