Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi

Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi

TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI

TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI

EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI

EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI

KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ

KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ

KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI

KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI

MİLLETVEKİLİ KAYA TÜRK SPORUNUN EFSANE İSMİ NAİM SÜLEYMANOGLU’UN VEFATI BİZLERİ DERİNDEN ÜZDÜ
    • 20 Kasım 2021 - 09:03:15

Ak parti  Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya efsane halterci Naim Suleymanoglu’nun vefat yıldönümünde bir mesaj yayımladı.Kaya mesajında,Türk sporunun efsane ismi Naim Süleymanoğlu’nun vefatı bizleri derinden üzdü. Halter branşında  ülkemizi en yüksek seviyelere çıkaran ve bütün zamanların en iyi haltercisi olarak kabul edilen Naim Süleymanoğlu, milletimize armağan ettiği altın madalyalar ve dünya rekorlarıyla gönüllerde taht kurmuştur. Sahip olduğu spor ahlakı ve milli duruşuyla bütün Türk Milleti’nin saygısını sevgisini kazanmıştır

Halterde üst üste 3 kez olimpiyat altın madalyası kazanan efsane milli halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatı filmlere de konu olmuştur. Rekortmenlerin Turnuvası’nda dünya rekoru kıran Naim Süleymanoğlu’na burada “Cep Herkülü” lakabı takılmıştır. 1980’li yıllarda Bulgaristan’da yaşayan Türklerin asimilasyona maruz kaldıkları, isimlerinin zorla değiştirildiği, sünnetin yasaklandığı, sünnet yaptıranlara hapis cezası verildiği, mezar taşlarındaki isimler nedeniyle mezarların dahi yıkıldığı bir dönemde, Naim “Türklere karşı yapılan zulümleri kabullenmem mümkün değildi. Türkleri yok sayanlar için ter dökmek istemiyorum” diyerek Türk vatandaşı olup İstiklal Marşı’mızı defalarca büyük bir gururla dünyaya dinletmiştir. ABD Başkanı Ronald Reagan tarafından Beyaz Saray’a davet edilen Naim Süleymanoğlu’nun teklif edilen ABD vatandaşlığını da reddettiği kayıtlara geçmiştir. 24 yıl boyunca halterde bir numara olarak adından söz ettiren Milli Haltercimiz Naim, ağırlığının 3 katından 10 kilo fazlasını yani 190 kiloyu kaldırarak dünyanın en iyi sporcusu unvanını almıştır. Efsane milli halterci, 18 Kasım 2017’de tedavi gördüğü hastanede karaciğer yetmezliği nedeniyle 50 yaşında hayatını kaybetti. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bey de  9 Ekim 2017’de hastanede efsane sporcumuzu  ziyaret etmişti.

Spor dünyamız çok kıymetli bir mensubunu kaybetmiştir. Halter alanında ülkemize gurur dolu şampiyonluklar armağan eden Milli Sporcumuz Naim Süleymanoğlu, her zaman sevgi ve saygıyla yad edilecektir. Merhum Naim Süleymanoğlu’na cenabı Allah’tan rahmet niyaz ediyor, ailesine, sevenlerine ve spor dünyamıza başsağlığı diliyorum.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz