Deli Güz Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübünden Doğa Yürüyüşü

Deli Güz Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübünden Doğa Yürüyüşü

KADİRLİ DEMİR SPOR LİDERLİĞE YÜKSELDİ

KADİRLİ DEMİR SPOR LİDERLİĞE YÜKSELDİ

SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

MİLLETVEKİLİ KAYA “KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİNİN KURULUŞU, EN BÜYÜK DİRENİŞ ÖRNEKLERİNDEN BİRİSİDİR”
    • 16 Kasım 2021 - 18:42:10

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİNİN KURULUŞU, EN BÜYÜK DİRENİŞ ÖRNEKLERİNDEN BİRİSİDİR

 Ak Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin kuruluşunun, tarihin en büyük direniş örneklerinden birisi sonucunda gerçekleştiğini vurguladı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 38. Kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Osmaniye Milletvekili Kaya, 15 Kasım, 1983 yılında yaklaşık yüz yılın biraz üzerinde süren bir toplumsal var oluşun devlet ile taçlandırıldığı gün. Bu bizi mutlu eden ve çok gururlandıran bir gün.15 Kasım 1983’te Kıbrıs Türk Federe Devleti Meclisi Self-determinasyon hakkını kullanarak oybirliği ile aldığı bir kararla, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ilan etmiştir. KKTC’nin kuruluş bildirgesini kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş okudu. Kuzey Kıbrıslı vatandaşlarımızın daha güvende, daha insanca bir yaşam sürebilmeleri için Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın önderliğinde kurulan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşuna gelinen süreçte tarihin en büyük direniş örneklerinden biri sergilenmiştir” diyen Kaya, bu uğurda çok sayıda can verildiğini hatırlattı.

38 yıl öncesinden daha eskilere dayanan Rum zulmünün artık katlanılamaz boyuta ulaştığı dönemde Türk Silahlı Kuvvetlerinin gözünü kırpmadan bölgeye çıkarma yaptığını ifade eden Ak Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, Türk askerlerinin adaya ulaşmasıyla hüznün sevince, umutsuzluğun umuda döndüğünü hatırlattı.

Sözlerinin sonunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti merhum Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş olmak üzere Kuzey Kıbrıs’ın bağımsızlığı için mücadele etmiş herkesi saygı ve minnetle anıyor, kurtuluş mücadelesinde hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de saygıyla anıyorum’ dedi.

 

 

 

 

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz