Kadirli Müftülüğü 4-6 Yaş Kur’an kursu öğrencileri, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfınca başlatılan “Yemen’e sessiz kalma” yardım kampanyasına harçlıklarıyla destek verdi.
Zeliha Kastal ve Uslular Kur’an Kursu öğrencileri, iç savaşın devam ettiği Yemen’e yardım etmek amacıyla kurslarında oluşturdukları kumbara ile para biriktirdi.
Minik öğrenciler, topladıkları 470 lirayı Yemen’deki kardeşlerine ulaştırmak üzere Kadirli Müftüsü Necati Gündoğdu‘ya teslim etti.
Müftü Gündoğdu, duyarlı davranışlarından dolayı öğrencilere, ailelerine ve kurs öğretmelerine de teşekkür etti.
Öğrencilerin yaptığı yardımların önemli olduğunu ifade eden Gündoğdu, şunları söyledi:
“Kurslarımızdaki minik öğrencilerimiz, kendi yaptıkları kumbaralarla harçlıklarının bir kısmını bizlere teslim ettiler. Biz de bu parayı yerine ulaşması için Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfınca açılan yardım hesabına yatıracağız. Yemen’deki kardeşlerine yönelik örnek davranışından dolayı minik öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.”
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu
![](https://kadirlihaber.net/wp-content/uploads/2018/10/reklam-alani.jpg)