İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ

İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ

JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK

JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK

Sporcular “ödüllendirildi”

Sporcular “ödüllendirildi”

BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET

BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET

Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi

Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi

“KİM KORKAR LÖSEMİDEN”
    • 15 Kasım 2020 - 18:06:20


Kadirli Kadınlar Meclisi olarak LÖSEV kurum elçisiyiz. Her yıl LÖSEV için yardım kampanyalarına destek vererek ilçemizde tanıtımlar yapıyoruz. LÖSEV takvimlerini ve çeşitli hediyelerin satışlarından elde edilen gelirleri LÖSEV e bağışlayarak lösemili çocukların iyileşmesinde katkı sağlıyoruz. Adana LÖSEV şube açılışına davet edildik. Kadirli Belediyesi destekleriyle davete katıldık. LÖSEV yönetim kurulu Başkanı Dr Üstün Ezer beyle tanıştık. Yardımlarımız için teşekkür etti. Ardından Sayın Dr Üstün Ezer beyden tüm @kadirlikadınlarmeclisi üyelerini temsilen benim adıma teşekkür sertifikası geldi.
Bu konuda emek veren tüm üyelerime teşekkürlerimi sunuyorum (Hatice Yarıcı hanıma ayrıca) selamlar gönderiyorum.Ev hanımları birlikte neler yapabilir görüyorsunuz. Ve iyilikler güzellikler paylaştıkça çoğalır.
Şimdi size LÖSEV İ biraz tanıtmak istiyorum!
LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, 1998 yılında kuruldu. Lösemili çocukları tedavi amacıyla SSK Ankara Çocuk Hastanesine yatırdığımız ilk günlerdi… Hastane yönetiminden çocukların odaları için küçük bir televizyon talebine aldığımız olumsuz yanıt sonrasında o hastanede çalışan doktorlar, hemşireler ve personel, aramızda para toplayarak küçük bir televizyon aldık. İlk zamanlarda bir çocuğumuzun yol parasını ya da okul ihtiyacını karşılamak bizler için büyük sorundu. Ancak günler geçtikçe büyüdük, güçlendik; projeler geliştirdik, hedeflerimizi büyüttük. Çocuklarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için dürüstçe ve tüm enerjimizle çalıştık.
2000 yılında Türkiye’nin ilk ve tek Lösemili Çocuklar Hastanesi LÖSANTE’yi, 2008 yılında lösemili çocukların ücretsiz kolej eğitimi alabilecekleri Lösemili Çocuklar Okulu’nu, 2010 yılında ise tedavileri için Ankara dışından gelen ailelerimizin tedavi esnasında uzun veya kısa dönem konaklayabilmeleri için Lösemili Çocuklar Köyü’nü hayata geçirdik. Bu süre zarfında sadece lösemili çocuklar ve kanser hastalarını değil, tüm Türkiye’yi lösemi, kanser ve korunma yolları konularında bilinçlendirdik, köklü çözümler yaratmayı, toplumsal ve kalıcı hizmetler vermeyi sürdürdük.
Amacımız
LÖSEV’ i kurmaktaki amacımız lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak, bunun yanı sıra, kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmak ve işletmektir.
Türkiye’de her yıl 2000 yeni lösemili çocuk vakası ortaya çıkıyor. Bu durum bazen dar bütçeli ailelerde ebeveyni lösemili çocuk ile diğer çocukları arasında seçim yapmaya kadar zorluyor. Bu sebeple vakfımız gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde, gelir elde etmenin yanı sıra, lösemi hastalığını tanıtmayı, lösemili çocukların ve ailelerinin sıkıntılarını topluma aktarmayı ve bu vesileyle toplumu bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır.
LÖSEV’in tanıtımına destek verebilirsiniz.
Broşürlerimizi dağıtabilir, afişlerimizi çevrenize asabilirsiniz.
Yaşadığınız ilde çalışmalarımıza destek verecek gönüllü temsilcimiz olabilirsiniz.
LSVDükkan ürünleri satışı yaparak, çocuklarımızın tedavilerine kaynak yaratabilirsiniz.
Kurumunuzun LÖSEV Temsilcisi olabilirsiniz.
Okuduğunuz ilköğretim okulu veya Liseyi Kardeş Okulumuz Yapabilirsiniz.
Üniversitenizle ilgili çalışmalarımızda görev alabilirsiniz.
Lösemili Çocuklar Okulumuzda Gönüllü Öğretmen Olarak Destek Verebilirsiniz.
Tercümanlık Desteği verebilirsiniz.
Çocuklarımıza gönderdiğimiz yardım kolilerini hazırlayabilirsiniz.
Satış ve tanıtım stantlarımızda görev alabilirsiniz.
Dergi-broşür vb. dokümanlarımızı paketleyip etiketleyebilirsiniz.
1. ve 2. el eşya bağışında bulunabilirsiniz.
Organizasyonlarımıza destek verebilirsiniz.
Araç-Ulaşım-Nakliye Desteği verebilirsiniz.
Üyelik aidatımız 24TL olup yıl içerisinde herhangi bir zamanda ödenebilmektedir. Ödemeyi ofislerimize gelerek elden veya kredi kartınızla, tüm bankalardan LÖSEV hesabına yatırarak (Dekont 0312 447 68 33 numaralı faksa üzerine aidat ücreti olduğu bilgisi belirtilerek fakslanmalıdır) ya da 0312 447 06 60 numaralı telefondan kredi kartınız aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.
Lösev resmî internet sitesi LÖSEV.org.tr den tüm bu bilgilere ulaşabilirsiniz.
LÖSEV FAYDA ekibine katılmak ve detaylı bilgi almak için fayda@losev.org.tr veya iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
Şu anda 45 bin hastamız 4.5 milyon gönüllümüz var .İ
Lösev vakfı, sadece lösemi değil diğer tüm kanser türlerindeki hastaların kayıtlarını alıyor. Hem çocuk hem yetişkin nakdi ve gıda yardımlardan faydalanılıyor.. Bu hastalar Adana irtibat ofisimize ulaşarak kayıt olabilirsiniz 0322 999 16 05
Buradan Başta Koca yürekli LÖSEV kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Sayın Dr Üstün Ezer bey başta olmak üzere ,
Adana Ofisi Aktif İletişim Personeli Buğse Harmanda hanıma İl Kord. Yrd. Ezgi Karadağ hanıma ve Kumbara Sorumlusu Hamza Köreken beye selamlar sevgiler gönderiyorum.Son olarak Kalbi iyilikler için atan tüm insanlara sevgi ve selamlar gönderiyorum.
Ve diyorum ki bu güzellikleri tanıdıkça “Kim korkar lösemiden “Emel Erkayıran-Kadirli Kadınlar Meclisi Başkanı

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz