İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ

İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ

JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK

JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK

Sporcular “ödüllendirildi”

Sporcular “ödüllendirildi”

BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET

BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET

Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi

Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi

KAYMAKAM BAKIR “BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRDİ” 
    • 1 Şubat 2023 - 08:51:54

KAYMAKAM BAKIR “BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRDİ”

 

Kadirli Kaymakam’ı Vehbi Bakır’ın başlattığı “başarının ödüllendirilmesi” konulu projenin üçüncü bölümü “spor okulları ve konservatuara girişte başarılı olan öğrencilerin ödüllendirilmesi” töreni Kadirli Turizm lisesinde gerçekleşti.

Kaymakam Vehbi Bakır’ın ; “talimat verdim, başarının ödüllendirilmesi ile ilgili bir araştırma yaptırıyorum” sözleriyle başlattığı proje İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İlyas Tapsız’ın da çalışmalarıyla sonuçlanmış oldu.

Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü nün belirlediği” üç ayrı kategori sırasıyla ödüllendirildi.

Bunlardan birincisi sportif faaliyetlerde başarı kazanan öğrencilerin ödüllendirilmesi idi. Geçtiğimiz yıl bu ödüller yerini buldu. İkincisi LGS-YKS akademik başarıyla ilgiliydi ki, bu ödüller de sahiplerini buldu. Üçüncüsü ise spor okulları ve konservatuara girişte başarılı olan öğrencilere verilecek ödülleri kapsıyordu. Sınavlar sürdüğü için bu kategori nın ödülleri bu gün verilmiş oldu.

Kaymakam Bakır’ın “Adalet kavramıyla doğrudan ilişkili olan liyakat kavramının kamuya yerleşmesi elbette başarının ödüllendirilmesi den geçer” sözleri de bu surette gerçekleştirilmiş oldu

Kaymakam Bakır törende yaptığı konuşmada; “toplumun fen alanına duyduğu ihtiyaçla spor ve sanata duyduğu ihtiyaçın bir birinden farkısızdır” diyerek öğrenimdeki dersler arasındaki önem ve eşitliği bir kere daha vurguladı.

Bakır ilaveten” okullarımızda fen bilgisi öğretmeni ne kadar çalışıyorsa beden eğitimi öğretmeni de öyle çalışıyor, matematik öğretmeni nasıl gayret gösteriyorsa resim öğretmeni de aynı çabayı gösteriyor, Türkçe öğretmeni nasıl gayret gösteriyorsa müzik öğretmeni de öyle çalışıyor. Öğrencilerimiz hangi branşta öğrenim görürse görsün, yarışı ancak kendisiyle yapmalıdır, kendisiyle yarışmalıdır. Bu ödüller, öğrencinin bir başkasıyla değil kendi ile yarışmasının karşılığıdır” dedi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz