Deli Güz Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübünden Doğa Yürüyüşü

Deli Güz Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübünden Doğa Yürüyüşü

KADİRLİ DEMİR SPOR LİDERLİĞE YÜKSELDİ

KADİRLİ DEMİR SPOR LİDERLİĞE YÜKSELDİ

SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

KAYA, TARIMSAL ÜRETİME DAİR DÜŞÜK FAİZLİ YATIRIM VE İŞLETME KREDİSİ KULLANDIRILMASI İLGİLİ AÇIKLAMA YAYINLADI
    • 26 Mart 2020 - 11:48:16

Ak Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, Tarım sektörüne kredi kullandırılması ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Kaya, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanı Kararı ile yürürlüğe konulan T.C. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına İlişkin Karar kapsamında, 1/1/2020-31/12/2022 yılları arasında (bu tarihler dahil) T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince kullandırılacak yatırım ve işletme kredileri ile ilgili teknik esaslar 25 Mart Tarihli Resmi Gazetede yayımlanmıştır.

Buna göre; Damızlık düve yetiştiriciliğinde OSMANİYE ilimizin de dahil olduğu 36 ilin, taban indirim oranına ilave olarak özellikli kıriter indirim oranından da yararlanmasına karar verilmiştir.

​Tarım ve Orman Bakanlığınca düşük faizli sağlanan krediye ödenecek faizin fazlalığı bakanlıkça karşılanmakta olup, bu kredide 40 yaşın altındaki genç çiftçilerimiz için de ilave indirim oranları kullanılmaktadır. İlimiz için bu kredinin kullanılabileceği diğer önemli alanlar arıcılık, su ürünleri, kanatlı sektörü, kontrollü örtü altı tarımı, yem bitkisi üretimi, tarım alet ekipmanları, traktör alımı, basınçlı sulama sistemleri, birleştirmek için arazi alımı, tarımsal ürünlerin işlenmesi alanlarıdır.

Tarımsal amaçlı kooperatiflerin ve üretici birliklerinin kendi üretim faaliyeti olmamakla birlikte, sadece ortakların/üyelerinin üretim maliyetlerinin azaltılmasına yönelik olarak toplu girdi alımına yönelik (gübre, yem, tohum, ilaç, mazot vb.) kredi talepleri bu kapsamda değerlendirilecektir.

Ayrıca bu karar ile 2023 yılına kadar doğal afetlerden zarar gören üreticilerin borçlarının ertelenmesi işlemini de kapsamakta olup, her yıl karar çıkması beklenmeyecektir. Bu erteleme işlemleri İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün yapacağı tespitler doğrultusunda yapılacaktır.Hayırlı uğurlu olsun…”

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz