BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

EMNİYETTEN OKULLARA “NARKOREHBER” TOPLANTISI

EMNİYETTEN OKULLARA “NARKOREHBER” TOPLANTISI

KAYMAKAM TAŞKIRAN HALK EĞİTİMİ MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

KAYMAKAM TAŞKIRAN HALK EĞİTİMİ MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

VALİ YILMAZ, KIZYUSUFLU KÖYÜ’NDE  VATANDAŞLARIN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

VALİ YILMAZ, KIZYUSUFLU KÖYÜ’NDE VATANDAŞLARIN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

OSMANİYE BATI (SAKIZGEDİĞİ) KAVŞAĞI AÇILIŞ TÖRENİ ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ABDULKADİR URALOĞLU’NUN KATILIMIYLA YAPILDI

OSMANİYE BATI (SAKIZGEDİĞİ) KAVŞAĞI AÇILIŞ TÖRENİ ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ABDULKADİR URALOĞLU’NUN KATILIMIYLA YAPILDI

KAYA “ÇOCUKLARIMIZA KENDİLERİNİ KORUMA YÖNTEMLERİNİ ÖĞRETMELİYİZ”
    • 22 Kasım 2018 - 07:52:20

Ak Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, “çocuklarımıza kendilerini tehlikeden koruma yöntemlerini öğretmeliyiz” dedi.
AK Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü ile ilgili bir mesaj yayımladı.
Çocukların insan neslinin devamı, geleceğin birer bireyi belki de ülke yönetiminde söz sahibi olacak birer devlet adamı olduğunun altını çizen Kaya, son dönemlerde kadına ve çocuklara yönelik şiddetin daha büyük bir tepkiyle karşılandığını kaydetti.
İnsan yaşamının en korunmaya muhtaç döneminin çocukluk dönemi olduğunu ifade eden Kaya, “ Sevgiye, ilgiye muhtaç olana çocuklarımızın temiz hava solumaktan, kaliteli eğitim hakkına, uyuşturucu bağımlığından korunma hakkından cinsel istismara kadar onlarca hakkı bulunmaktadır” diye konuştu.
Çocuğun istismarı başta olmak üzere çocukla ilgili işlenen suçlar konusunda yapılan son düzenlemelerle cezai müeyyidelerin arttırıldığına dikkati çeken Osmaniye Milletvekili Kaya, “alınan bütün önlemlere uygulanan bütün yaptırımlara rağmen maalesef bizi derinden sarsan çocuk istismarı haberlerine rastlamaya devam ediyoruz” diye konuştu.
20 Kasım 1989’da Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda kabul edilen, Türkiye’nin 14 Ekim 1990’da imzaladığı ve 27 Ocak 1995 yılında resmi gazetede yayımlanan bildirgede çocuk haklarına ilişkin tam 54 amir hükmün yer aldığını hatırlatan Kaya, çocukların uyuşturucu madde kullanımından uzak tutulması hususunda da anne babalara ve yetişkinlere büyük sorumluluklar düştüğünün altını çizdi.
Kaya şunları söyledi : “ Çocuklarımız o masum dünyalarına zarar getirecek herhangi bir durumla karşılaştığında onların izlerini silmek bazen onlarca yılı gerektiriyor, bazense hiç silinemiyor. Kanun ne kadar etkili olursa olsun, kolluk kuvvetleri bu konularda ne kadar hassas davranırsa davransın çocukların yetişkinlerle bir arada aynı toplumda yaşaması nedeniyle maalesef risk altındalar. Onlara kendilerini koruyacak yöntemleri algılayabilecekleri şekilde anlatmak gerekiyor. Bu işin ayıbı günahı olmaz. Çocuklarımız bizim geleceğimiz.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz