Deli Güz Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübünden Doğa Yürüyüşü

Deli Güz Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübünden Doğa Yürüyüşü

KADİRLİ DEMİR SPOR LİDERLİĞE YÜKSELDİ

KADİRLİ DEMİR SPOR LİDERLİĞE YÜKSELDİ

SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

KAMU PERSONELİNE EMNİYET KEMERİ TAKMA ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ
    • 11 Mart 2020 - 06:47:52

Osmaniye’de, özellikle zırhlı araçlar başta olmak üzere, kamu kurumlarına ait araçlar ve servis araçlarında, tüm kamu personeline kemer takacak. Vali Ömer Faruk Coşkun imzasıyla 9 mart günü yayımlanan ‘Emniyet Kemeri’ genelgesinde, tüm kamu personeline emniyet kemeri takma zorunluluğu getirildiği kaydedildi.
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 9/C maddesi “Vali, kanun, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ve diğer mevzuatın neşir ve ilanını ve uygulanmasını sağlamak ve talimat ve emirleri yürütmekle ödevlidir.

Bu işlerin gerçekleştirilmesi için gereken bütün tedbirleri almaya yetkilidir. ” hükmü gereğince; İlimiz sınırları içerisinde kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanması ve korunması amacıyla trafik kazalarında “Emniyet Kemeri” takılmaması sebebi ile meydana gelebilecek olumsuz sonuçlarının önüne geçilebilmesi için, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu ile bu kanun doğrultusunda Bakanlığımızca uygulamaya konulan konulabilecek ilgili mevzuat yönetmelik, genelge, talimatlar ve benzerleri doğrultusunda özellikle zırhlı araçlar başta olmak üzere, kamu kurumlarına ait araçlar ve servis araçlarında istisnasız olarak tüm kamu personeline kemer takma zorunluluğu getirilmiştir. Kurumunuz personeline tebliği ile bu hususta gerekli duyarlılığın gösterilmesi, yetkili amirlerce konunun titizlikle takip edilmesi, kolluk kuvvetlerince yapılacak denetimlerde bu hususun dikkate alınması ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi hususunda; Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.”

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz