Deli Güz Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübünden Doğa Yürüyüşü

Deli Güz Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübünden Doğa Yürüyüşü

KADİRLİ DEMİR SPOR LİDERLİĞE YÜKSELDİ

KADİRLİ DEMİR SPOR LİDERLİĞE YÜKSELDİ

SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

KADİRLİ’Yİ KEŞFEDİYORUM-8
    • 28 Eylül 2020 - 19:12:54


Osmaniye-Kadirli (Merkez) Ortaokulu, Kadirli’nin en eski okullarından biridir. Kadirli’de doğup yetişen ve okuyan orta yaştaki çoğu insanlar mutlaka bu okulda okumuşlardır diye düşünüyorum. Okul bahçesinde tarihi Kendirli Konağı da yer almaktadır ki, işgal günlerinde bu bina hain Ermenilerin Fransızlara tahsis ettiği karargâh binası olarak kullanılmıştı.
Birlikte kapı komşuluğu yaptıkları ilçe halkına uygulamayı düşündükleri/uyguladıkları hainlik kararlarını bu binada almışlardı. Neyse ki, belediye ilçe millî eğitim müdürlüğü ile bir protokol imzalayarak rahmetli emekli öğretmen İrfan Can Kültür evi olarak düzenlenilmesi kararlaştırılmıştır(yenileme çalışması henüz başlamadı tabii). Okulumuzda görev yapan idareci ve öğretmenler, kadim kültüre sahip bu okulumuzun adını ilçe kamuoyu nezdinde hep gündemde tutmuşlardı.
Bir de okul binasına girince sizi, adeta müzeyi andıran, eğitimde kullanılan sinema makinesi, teksir, daktilo gibi eskiyi hatırlatan eşyaların sergilendiği bir köşe karşılamaktadır.
Okula ayrı bir zenginlik katan bu köşe geçmişe saygı veya ahde vefaya örnek bir çalışma olmuştur. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yazın yapılan tadilat ve onarım sonunda pırıl pırıl olan okulumuz, duayen bir okul müdürünün liderliğinde, bütün okullar gibi salgın şartları gereği uzaktan eğitimle eğitim öğretime devam etmektedir. Kadirli Ortaokulu ve ilçemiz eğitim camiasına da bu öğretim yılında sağlık ve başarılar diliyorum…MUSTAFA ZİNCİRKIRAN-EĞİTİMCİ-YAZAR

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz