ÖĞRENCİLER YIL SONU PİKNİK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

ÖĞRENCİLER YIL SONU PİKNİK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

Emniyet Suçlulara Geçit vermedi..

Emniyet Suçlulara Geçit vermedi..

Bahçe spor bal Ligi’nde

Bahçe spor bal Ligi’nde

DUA VE GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLANDILAR..

DUA VE GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLANDILAR..

BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

Kadirli’de Minik Öğrencilere El Yıkamanın Önemi Anlatıldı
    • 18 Ekim 2019 - 07:12:55

Kadirli ilçesinde “15 Ekim Dünya El Yıkama Günü” dolayısıyla anasınıfı öğrencilerine doğru el yıkama yöntemleri ve el yıkamanın önemi hakkında hem pratik hem de teorik eğitim verildi.

Kadirli Yumurcaklar ana okulunda 3 -6 yaş grubu çocuklara ellerini neden yıkamaları gerektiği ne zaman ve nasıl yıkayacakları şarkılar eşliğinde eğlenceye dönüştürülerek anlatıldı.
Kadirli Devlet Hastanesinde görevli Enfeksiyon sorumlusu hemşire Bedriye Kala tarafından; Sabahları kalkınca, tuvaletten önce ve girdikten sonra, yemeklerden önce ve sonrasında, sokaktan eve girince, gözle görülür kirlenme fark edilince, öksürme ve hapşırma sırasında ellerini kullanılınca, hayvanlarla ve diğer meteryallerle temas ettiğinde ellerin mutlaka yıkaması gerektiği anlatıldı.
Hijyen eğitimine katılan öğrenciler, doğru el yıkama yöntemini de uygulamalı olarak öğrendi. Kala’nın verdiği bilgilerin ardından lavaboya gelen minikler, el yıkama konusunda aldıkları bilgileri uyguladı.
Okul Müdürü Göksen Elmas Kendigül ,15 Ekim Dünya El Yıkama Günü dolayısıyla düzenlenen hijyen seminerine katılan Devlet Hastanemizin Çok kıymetli Hemşiresi Bedriye Kala’ya vermiş olduğu önemli bilgilerden dolayı teşekkür ederim dedi.
Daha sonra öğrencilere konu ile ilgili broşür dağıtılıp, “El yıkama sertifikası” verildi.

 

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz