UYUŞTURUCU OPERASYONU 2 KİŞİ TUTUKLANDI

UYUŞTURUCU OPERASYONU 2 KİŞİ TUTUKLANDI

KIZILAY’DAN ÖĞRENCİLERE ÇOCUK BAYRAMI HEDİYESİ

KIZILAY’DAN ÖĞRENCİLERE ÇOCUK BAYRAMI HEDİYESİ

KADİRLİ’DE ESKİ OKULDA YANGIN

KADİRLİ’DE ESKİ OKULDA YANGIN

TURİZM HAFTASI ETKİNLİĞİ

TURİZM HAFTASI ETKİNLİĞİ

YANIK  İBA’YA VE  MECLİS ÜYELERİNE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

YANIK İBA’YA VE MECLİS ÜYELERİNE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Kadirli’de Haşere ve Sinek İlaçlama Çalışmalarını Sürdürüyor
    • 16 Haziran 2023 - 08:07:37

Kadirli’de Haşere ve Sinek İlaçlama Çalışmalarını Sürdürüyor

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, Kadirli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından mahallelerde her gün akşam saatlerinde haşere ve sineklere karşı ilaçlama çalışmaları titizlikle yürütüyor.

Belediye ekipleri çalışmalarda, halk sağlığını korumak ve olumsuz etkileri en aza indirmek amacıyla düzenli olarak gerçekleştiriliyor.

Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, haşere ve sineklere karşı ilaçlama çalışmalarının önemine değindi. Başkan Tarhan, “Halk sağlığını ön planda tutarak, mahallelerimizde haşere ve sineklerle mücadele ediyoruz. Bu tür çalışmaları düzenli olarak sürdürerek, vatandaşlarımızın sağlıklı ve huzurlu bir çevrede yaşamalarını sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Belediye ekipleri, özellikle su birikintileri, kanalizasyon hatları ve çöp konteynerlerinin bulunduğu alanlarda etkin ilaçlama uygulamaları gerçekleştiriyor. Ekipler ayrıca, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda özel bölgelerde de ilaçlama faaliyetlerini sürdürüyor.

İlaçlama çalışmalarında, çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyen, etkili ve kaliteli ürünler tercih edilirken Ekipler, ilaçlama faaliyetlerini özenle planlamakta ve belirli periyotlarda tekrarlayarak etkin sonuçlar elde etmeyi amaçlanıyor.

Kadirli Belediyesi, halk sağlığına verdiği önem doğrultusunda, haşere ve sineklerle mücadeleyi sürekli bir çalışma haline getirdi.

Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, ilaçlama çalışmalarının yanı sıra vatandaşların da sorumluluklarının farkında olmalarının önemine vurgu yapmaktadır. Başkan Tarhan, “Hem belediye ekiplerimizin çalışmalarına destek olmalı hem de çevremizi temiz tutmalıyız. Böylece daha sağlıklı bir yaşam alanı oluşturabiliriz.” şeklinde konuştu.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz