MUHTAR’IN YERİ KEBAP IZGARA & SUCUKEKMEK SALONU AÇILDI

MUHTAR’IN YERİ KEBAP IZGARA & SUCUKEKMEK SALONU AÇILDI

TORPİLLİ MÜSLÜMANLAR  MUSTAFA KEMAL EVREN ÇİĞİL

TORPİLLİ MÜSLÜMANLAR MUSTAFA KEMAL EVREN ÇİĞİL

ERDİNÇ YILMAZ KADİRLİ’DE BİR DİZİ ZİYARET VE İNCELEMELERDE BULUNDU

ERDİNÇ YILMAZ KADİRLİ’DE BİR DİZİ ZİYARET VE İNCELEMELERDE BULUNDU

SUMBAS’DA  ESRAR OPERASYONU

SUMBAS’DA  ESRAR OPERASYONU

Kadirli’de asma ocak ayında üzüm verdi
    • 28 Ocak 2021 - 07:29:38

OSMANİYE’nin Kadirli ilçesinde, Hüseyin Karakuş’a (71) ait evin bahçesindeki asma ocak ayında üzüm verdi. 15 yıllık üzüm asmasının ilk kez ocak ayında meyve verdiğini söyleyen Karakuş, “Meyveleri topladım, tadı da çok güzel” dedi.İlçeye bağlı Cengiz Topel Mahallesi’nde yaşayan emekli öğretmen Hüseyin Karakuş’un, evinin bahçesindeki üzüm asması ocak ayında meyve verdi.
Şaşkınlığını gizleyemeyen Karakuş, 15 yıllık asmanın ilk defa kışın meyve verdiğini söyledi.Yaz aylarında hasadı yapılan üzüm asmasının kendini yenilemek için sonbaharda yapraklarını döktüğünü söyleyen Karakuş, “Havaların sıcak ve kurak geçmesinden dolayı bu yıl 15 yıllık üzüm asmam ocak ayında meyve verdi. Normal şartlarda kuru bir dalları andırması gereken üzüm asması mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı nedeniyle bazı dalları yeşerdi ve meyve vermeye başladı. Olgunlaşmayacağını düşündüğüm üzümün meyvelerini kopardım. Tadı da çok güzeldi. Asmanın ocak ayında meyve vermesi hem beni hem de görenleri şaşkına çevirdi” dedi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz