Osmaniye‘nin Kadirli ilçesinde “9. Aşık Feymani Şenlikleri” düzenlendi.
Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı (KAVAK) şubesi tarafından Kadirli Belediyesinin desteği ile Hüseyin Kabasakal Parkı’nda gerçekleştirilen şenlikte, çevre il ve ilçelerden gelen halk ozanları atıştı.
Etkinlikte sahneye çıkan halk ozanlarının seslendirdiği şiir, ağıt ve türküler ilgiliyle izlendi.
Belediye Başkanı Ömer Tarhan, programda yaptığı konuşmada, Aşık Feymani’nin (Osman Taşkaya) Kadirli’ye değil Türkiye‘ye malolmuş bir sanatçı olduğunu ifade etti.
Yaşarken adına şenlikler düzenlenen Feymani’nin değerinin bilinmesi gerektiğini bildiren Tarhan, “Aşıklık geleneğinin genç kuşaklara aktarılması anlamında bu tür etkinliklere destek veriyoruz. Sosyal ve kültürel çalışmalara her zaman destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.
KAVAK Başkanı İbrahim Boysal da, Kadirli’nin sosyal ve kültürel yönden zengin olduğunu belirterek, bu zenginliklerin gerçekleştirilen etkinliklerle değer kazandığını söyledi.
Aşık Feymani de 9 yıldan bu yana adına düzenlenen şenliklere destek verenlere ve katılanlara teşekkür etti.
Başkan Tarhan, etkinlik sonunda, katılımcılara ve Feymani’ye plaket ve çeşitli hediyeler verdi.
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu
![](https://kadirlihaber.net/wp-content/uploads/2018/10/reklam-alani.jpg)