Kadirli OSB’de Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu açıldı
Organize Sanayi Bölgeleri’nde Mesleki Eğitim Meslek programı uygulamalarının yaygınlaştırılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Kadirli Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu açıldı.
İrtibat büroları Türkiye genelinde Kadirli dahil olmak üzere 255 noktada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zoom üzerinden katılımıyla açıldı.
Kadirli OSB’deki irtibat bürosunun açılışına, Kadirli Kaymakamı Vehbi Bakır, Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmethan Yüksel, Kadirli OSB Başkanı Nihat Kararslan, OSB Müdürü Ali Karadana, okul müdürleri ve davetiler katıldı.
Açılan Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu’yla OSB’lerde işgücü piyasasındaki arz-talep dengesini oluşturmak, mesleki ve teknik eğitim mezunlarının istihdam oranlarını artırmak ve işgücünün gerçek iş ortamlarında yetişmesi sağlamak amaçlanıyor..
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu