İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ

İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ

JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK

JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK

Sporcular “ödüllendirildi”

Sporcular “ödüllendirildi”

BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET

BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET

Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi

Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi

KADİRLİ İSRAİL ZULMUNE SESSİZ KALMADI
    • 30 Ekim 2023 - 08:40:05

KADİRLİ İSRAİL ZULMUNE SESSİZ KALMADI
Kadirli Sivil toplum Kuruluşları Cuma namazından sonra Mirac camiinde kalabalık bir vatandaş topluluğunun katılımıyla Filistinde şehit düşen kardeşlerimiz için gıyabi cenaze namazı kıldılar.
Cuma namazı öncesi Kadirli Şehit Mehmet Acıbucu Anadolu İmam hatip Lisesi Öğrencileri tarafından cemaate İlahi ve naatlarden oluşan bir ziyafet sunuldu.
Okul Müdürü Memduh Ergin burada yaptığı konuşmada cemaate dinledikleri için teşekkür ederek Cumhuriyetimizin 100. Yılı olması dolayısıyla şehitlerimiz için hatimler okunduğunu belirtti.
Okulun meslek dersleri öğretmeni Erbab Dal tarafından yapılan hatim duasının ardından Cuma namazı kılındı. Cuma namazından sonra kalabalık bir vatandaş topluluğunun katılımıyla Gıyabi cenaze namazının ardından Kadirli Sivil Toplum Platformu Başkanı Memduh Ergin tarafından basın açıklaması yapıldı.
Yapılan açıklamada; “Artık yeter. Bu vahşet bitmeli. Günlerdir Gazze zalim İsrail’in zulmüne maruz kalıyor ve zulüm her geçen gün katlanarak devam ediyor. Özellikle sivillere ve masum çocuklara reva görülen muamele dayanılmaz noktalara ulaştı. 21. Yüzyılda Gazze’de Filistinlilere soykırım uygulanıyor ve bütün dünya bunu sadece seyrediyor. Ölen sadece Filistinliler değil bütün bir insanlık. Birkez daha gördük ki Batı medeni değilmiş. İnsan hakları, demokrasi gibi evrensel olması gereken süslü lafların arkasına sığınan vahşi Batı bu soykırımın baş sorumlusudur. Birkez daha anlamış olduk ki bu zulme destek veren Batı’nın beyin ölümü gerçekleşmiştir. Artık onlardan insanlık namına birşeyler beklemek beyhudedir. Biz biliyoruz ki zalim İsrail’i bu kadar acımasız yapan sadece Batıdan aldığı destek değil, İslam aleminin sessizliği ve kabullenmişliğidir. Asıl sorumluluk İslam alemine düşmektedir. Durup bekleyerek sıranın bize gelişini seyredecek durumda değiliz. Gün birlik olma günüdür. Gün bu vahşet karşısında hep birlikte haykırma günüdür. Elimizden geldiğince bu vahşete karşı sesimizi yükseltelim ki bu coğrafyada bir daha böyle acılar yaşanmasın. Ve şunu bütün dünyaya haykırıyoruz ki tam bir korkaklık ruh haliyle uçaktan attığın bombalarla sivil insanları ve masum çocukları şehit eden zalim İsrail emeline ulaşamayacaksın. Kaybetmeye mahkumsun. Çünkü zalimler kaybetmeye mahkumdur. Kadirli Sivil Toplum Platformu olarak bu zulme sebep olanları ve destekleyenleri lanetliyor, Filistin’de şehit düşen Müslüman kardeşlerimize de Allah’tan rahmet diliyoruz.” Denildi.
Yapılan duanın ardından Şehit Mehmet Acıbucu Anadolu İmam hatip Lisesi öğrencileri tarafından vatandaşlara aşure dağıtıldı.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz