Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde terk edilmiş 7 köpek yavrusuna gençlik merkezi gönüllüleri sahip çıktı.
Kadirli Gençlik Merkezi gönüllüsü Fatma Akarca, merkeze giderken duyduğu ses üzerine kontrol ettiği çalılar arasında yağmurda ıslanmış halde bulduğu sahipsiz 7 köpek yavrusunu gençlik merkezine götürdü. Buradaki gönüllüler, binada ayırdıkları alanda köpek yavrularının bakımlarını yaptı.
Kadirli Gençlik Merkezi Müdürü Kamil Kerimoğlu, AA muhabirine, yağmurlu ve soğuk havada tesadüfen bulunan köpek yavrularına gençlerin sahip çıktığını belirterek, “Merkeze getirilen köpeklerin barınma ve beslenmelerini sağladık. Bu bize çok büyük sevinç ve gurur verdi.” dedi.
Gönüllülerden Akarca da yavruların soğuk havada kalmalarına ve üşümelerine gönüllerinin razı olmadığını anlatarak, “Yavru köpeklerin üşüdüklerini ve annelerinin olmadığını gördüm. Onları merkeze getirdim. Birlikte görev yaptığım arkadaşlarımla onlara sahip çıkmak istedik. Getirdiğimiz yavruları kuruladık, ısıttık, karınlarını doyurduk. Çok mutluyuz. Onlara sıcak bir yuva sağladık. Vicdanımız da rahat.” diye konuştu.
Gönüllü Ahmet Yılmaz tesadüfen bulunan yavru köpeklere bakmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, herkesi sokak hayvanlarına sahip çıkmaya davet etti.
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu
![](https://kadirlihaber.net/wp-content/uploads/2018/10/reklam-alani.jpg)