İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ

İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ

JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK

JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK

Sporcular “ödüllendirildi”

Sporcular “ödüllendirildi”

BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET

BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET

Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi

Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi

İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA TÖRENİ
    • 13 Mart 2020 - 06:26:37

Osmaniye’de, İstiklal Marşı’nın Kabulünün 99’uncu yıldönümü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u Anma programı düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür, Sanat ve Kongre Merkezinde, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programın devamında Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Ardından, Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşını anlatan fotoğraf ve resimlerin yer aldığı sergi gezildi. Tarih öğretmeni Mehmet Çetinkaya, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Devamında ise Mehmet Akif Ersoy’un hayatını ve eserlerini anlatan Sinevizyon gösterisi ve Tacettin Dergahı adlı tiyatro sergilendi. Anma programı, TBMM’de İstiklal Marşının okunması adlı tiyatro gösterisi ve Ordunun Duası adlı şiirlerin okunmasıyla devam etti.

İstiklal Marşı Korosu tarafından seslendirilen eserler konuklar tarafından büyük bir beğeni ile dinlendi. Kent genelinde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile program son buldu. Törene, Vali Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Topçu Albay Emin Yılmaz Sancaktar, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz ,İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Ookumuş, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz