Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yaşlı, kimsesiz ve ihtiyaç sahibi 2 bin kişiye ramazan ayı boyunca sıcak yemek dağıtılıyor.Kadirli Belediyesi Aşevi’nde hazırlanan yemekler, özel kıyafetli ekiplerce, ilçedeki 20 mahallede belirlenen ailelerin evlerine kadar götürülerek teslim ediliyor.
Yemek dağıtımına katılan Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, burada yaptığı açıklamada, 11 yıldır hizmet veren ve Kovid-19 salgını nedeniyle kapatılan aşevini tekrar açtıklarını söyledi.Ramazan ayı süresince günlük 3 çeşit sıcak yemeği 2 bin kişiye ulaştıracaklarını aktaran Tarhan, “Kovid-19 önlemleri kapsamında 11 yıldır zaman zaman toplu yemek verilen aşevimizi kapatmıştık. Ramazan ayı dolayısıyla tekrar açtık. Sosyal mesafeyi koruyarak hijyen ortamda yemek yapmaya başlandı. Toplu yemek verilmeyecek. Muhtarlarımızla birlikte yaptığımız tespit sonucu 20 mahalledeki ihtiyaç sahibi, hasta, yaşlı ve kimsesiz vatandaşlarımızın evlerine yemek götüreceğiz.” diye konuştu.
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu