ALİŞAN “VATANDAŞLARIMIZIN EN İYİ HİZMETE ULAŞMASI İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

ALİŞAN “VATANDAŞLARIMIZIN EN İYİ HİZMETE ULAŞMASI İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

“HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE PROJESİ” ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

“HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE PROJESİ” ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

ÇALDI, KAÇTI AMA JANDARMA YAKALADI !!

ÇALDI, KAÇTI AMA JANDARMA YAKALADI !!

TIR İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI 2 KİŞİ YARALANDI

TIR İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI 2 KİŞİ YARALANDI

2024 TÜRKİYE-MACARİSTAN KÜLTÜR YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA  MACAR YÖRESEL MÜZİK  TOPLULUĞU KEREKES BAND  OSMANİYE” DE KONSER VERECEK

2024 TÜRKİYE-MACARİSTAN KÜLTÜR YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA MACAR YÖRESEL MÜZİK TOPLULUĞU KEREKES BAND OSMANİYE” DE KONSER VERECEK

Halbur Güzelyayla Derneği Kuruldu
    • 7 Temmuz 2023 - 15:04:44

Halbur Güzelyayla Derneği Kuruldu

Dernek Başkanı Mustafa Demirci : “Gençleri ve Büyüklerimizi Buluşturacağız”

İlçemizin önemli yayla merkezlerinden olan Halbur yaylası’na Halbur Güzel Yayla adı altında dernek kuruldu.

Dernek başkanlığını Eğitimci Mustafa Demirci’nin yaptığı ve yönetim kurulu olarak İdris Güven, Abdulkadir Hayta, Ayhan Saygılı, Hüseyin Tatlı, Abdurrahman İpekten ve Ömer Solak tarafından kurulan Dernek, çalışmalarına başladı.

Amaçlarının Andırın’ın en güzel yaylası olan Halbur Yaylasının mevcut güzelliğini korumak olduğunu söyleyen dernek başkanı Mustafa Demirci, çevreye duyarlılıkla vatandaşları bilinçlendirmek, halbur ve merkezden yaylaya gelen vatandaşlara sosyal kültürel amaçlı bir ortam oluşturmak, önce ben değil, önce biz duygusu ile halbur ve Andırın’ın yaylacılarına pozitif katkı yapmayı amaçlıyoruz dedi.

Daha önceleri büyüklerimizin sosyal kültürel faaliyetlerini tekrar canlandırmak günümüz şartlarına uygun milli ve manevi amaçlarımıza sosyal kültürel etkinliklerimizle gençleri ve büyüklerimizi buluşturmak, onların tecrübelerine rehberlik yapmayı da amaçlıyoruz. Yeni kurduğumuz derneğimiz tanıtım amaçlı büyüklerimizle yaylamızda çeşitli etkinliklerle bölgemizin yaylacılığı renklendirmek ve verimini artırmayı amaçlıyoruz. Yapılacak bu etkinliklerin diğer yaylalarımızda da memleket sevdalılarının taşın altına elini koyarak samimi birlikteliği oluşturmak için gayret sarf etmelerini istirham ediyorum. Çağrımız Andırın ve Andırın sevdalılarınadır. Selam ve saygılarımı sunuyorum dedi.

Haber,İskender Zengin

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz