BAŞKAN GAZİOĞLU ‘NDAN SAYMANLIK MÜDÜRÜ YILMAZ ‘A ZİYARET

BAŞKAN GAZİOĞLU ‘NDAN SAYMANLIK MÜDÜRÜ YILMAZ ‘A ZİYARET

OSMANİYE’DE FARKINDALIK” EĞİTİMLERİ VERİLDİ

OSMANİYE’DE FARKINDALIK” EĞİTİMLERİ VERİLDİ

UZUN VADİSİ,DOĞA SEVERLERİN BEĞENİSİNİ TOPLUYOR

UZUN VADİSİ,DOĞA SEVERLERİN BEĞENİSİNİ TOPLUYOR

SÜLEMİŞ BÖYLE DAHA DA GÜZEL

SÜLEMİŞ BÖYLE DAHA DA GÜZEL

EMNİYETTEN HUZUR VE ASAYİŞ UYGULAMALARI

EMNİYETTEN HUZUR VE ASAYİŞ UYGULAMALARI

hacı adayları dualarla kutsal topraklara uğurlandı
    • 13 Haziran 2022 - 13:13:02

Osmaniye’de Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonuyla kutsal topraklara gidecek hacı adayları için uğurlama töreni düzenlendi. Törende bazı hacı adayları gözyaşlarını tutamazken uğurlama sırasında da duygusal anlar yaşandı.

Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonuyla kutsal topraklara gidecek hacı adayları için Osmaniye Müftülü tarafından Cumhuriyet Meydan’ında uğurlama programı düzenlendi. Kuran’ı Kerim tilavetinin ardından protokol konuşmalarıyla devam eden programa 170 hacı adayının yanı sıra hacı adaylarının yakınları ile vatandaşlar katıldı. Merasim programında bazı hacı adayları gözyaşlarını tutamazken uğurlama sırasında da hacı adayları ile yakınlarının kucaklaşmasında duygusal anlar yaşandı.

Programın açılış konuşmasını yapan Osmaniye İl Müftüsü Ali Çakmak, “Rabbim 2 yıl aradan bunu nasip etti. Osmaniye’de 170 tane hacı adayımız inşallah bugün itibariyle bu kutsal yolculuğa çıkacaklar. Ne güzel insanlarsınız. Rabbim sizleri huzuruna çağırıyor” dedi.

Hacı adaylarına hayırlısıyla gidip dönmeyi dileyen Vali Erdinç Yılmaz, “Allah yolunuzu açık etsin. Bu kutsal görevde yola çıktınız. Ne güzel ki Allah size bu yola çıkmayı nasip etti. İnşallah dualarımızla hayırlısıyla hac görevinizi tamamlayıp geri cennet vatanımıza dönmenizi bekleyeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından hacı adayları kutsal topraklara dualar eşliğinde uğurlandı.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz