İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ

İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ

JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK

JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK

Sporcular “ödüllendirildi”

Sporcular “ödüllendirildi”

BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET

BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET

Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi

Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi

GIYASETTİN KARATEPE “TÜRKİYE ,TÜRKİYE’DEN BÜYÜKTÜR, TÜRKİYE’YE HUDUT ÇİZİLEMEZ”
    • 24 Ekim 2023 - 10:33:22

GIYASETTİN KARATEPE “TÜRKİYE ,TÜRKİYE’DEN BÜYÜKTÜR, TÜRKİYE’YE HUDUT ÇİZİLEMEZ”
Sevgi Derneği ve Kadirli İzcilik ve Spor Kulübü’nün birlikte düzenlediği konferansa konuşmacı olarak katılan TİKA (Türkiye Türk işbirliği ve Koordinasyon Ajansı) E. Afrika Temsilcisi Gıyasettin Karatepe Filistin ve ASfrika ile ilgili önemli konulara değindi.
Ömer Faruk Ak’ın sunduğu proğram Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı, Sevgi Derneği Başkanı İbrahim Ethem Kundakcı’nın açılış konıuşmasının ardından kürsüye gelen Gıyasettin Karatepe öncelikle Filistin ve Afrikanın bir çok yeri bundan 100 yıl önce bizimdi diyerek İslam kardeşliğinin öneminden bahsetti.
Daha sonra Filistin olaylarına değinen Karatepe, Peygamberimizden bu güne Kudüs’ün önemini anlatarak tarihi örnekler üzerinde durdu
“Filistinliler arazi sattı” denilerek algı operasyonu yapıldığını, bunun amacının Müslümanları bölmek olduğunu belirten Gıyasettin Karatepe, Kudüs’ün Sultan Abdulhamit’in emriyle kırmızı ferman yayınlanarak satılamaz hükmü konulduğunu, ama Sultan Abdulhamit’i tahttan indirenlerin ilk işinin bu fermanı kaldırmak olduğunu belgeleriyle anlattı.
Müslüman Filistin Halkının bir karış toprak satmadığını açıklayan Karatepe, bu bölgede bulunan Hıristiyan ahalinin bir kısmının topraklarını satarak Lübnan ve mısıra göç ettiklerini, toprak satanların bunlar olduğunu, daha sonra Osmanlının bu bölgeleri terk etmesiyle buraların İngilizlerin eline geçtiğini, buraya yerleşen Yahudilerin bunların desteğiyle Filistin halkını bölgeden zorla çıkardığını söyledi.
Çoğunluğu gençlerden oluşan salonu dolduran vatandaşların ilgiyle izlediği konferansta İsrailin bir devlet değil terör örgütü olduğunun altını çizen Gıyasettin Karatepe, Bugün Osmanlının bıraktığı topraklarda Türklerin beklendiğini, Ülkemizin savunma alanında güçlenmesiyle de bu ülkelerde sömürgecilerin bir bir kaçtığını belirtti.
Türkiye Türkiyeden büyüktür Türkiyeye hudut çizilemez diyen Gıyasettin Karatepe, Biz bir an önce aslımıza özümüze dönmek zorundayız dedi

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz