SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

POLİS HAFTASI KUTLANIYOR

POLİS HAFTASI KUTLANIYOR

BAŞKAN “MUSTAFA MERT OLCAR”DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN “MUSTAFA MERT OLCAR”DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

GIDA MÜHENDİSİ KARAGÖZ, BİBER SALÇASI KONUSUNDA UYARILARDA BULUNDU
    • 7 Ağustos 2020 - 06:53:35

Osmaniyelileri biber salçası telaşı aldı her yıl ağustos ayının ilk haftası başlayıp Eylül ayının ikinci haftasına kadar devam eden salça telaşı 2020 yılında da başladı covid-19 virüsü nedeniyle biraz zayıf olarak başlasa da yine de bu telaş osmaniyenin evlerini sardı bu tatlı telaş biber çekenlerinde bir buçuk ay kadar ekmek kapısı oluyor insanlar evlerine ek gelir sağlıyor.
osmaniyede salça yapımı osmaniye sebze ve meyve halinden alınan biberler evlere getirilerek torbalardan leğenlere dökülüp yıkanıp çürüğü ayrıldıktan Sonra ev halkı kadınlı çocuklu bir araya gelerek biberleri önce sap kısmını kesip ikiye ayırdıktan sonra tohumlarını temizlerler daha sonra biber çeken kişileri çağırıp biberleri çektikten sonra evin çatısında hazırladıkları yere dökerek ince bir tabaka halinde serdikten sonra belli bir ölçüde içinde tuz atarak bir hafta on gün günde üç dört defa karıştırılarak biberin suyunun uçmasını sağlarlar. Böylece kışlık salçalarını elde etmiş olurlar biber salçası ortalama 6-7 kg biberden elde edilir

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz