ÖĞRENCİLER YIL SONU PİKNİK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

ÖĞRENCİLER YIL SONU PİKNİK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

Emniyet Suçlulara Geçit vermedi..

Emniyet Suçlulara Geçit vermedi..

Bahçe spor bal Ligi’nde

Bahçe spor bal Ligi’nde

DUA VE GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLANDILAR..

DUA VE GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLANDILAR..

BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

GENÇLİK ŞÖLENİ DÜZENLENDİ
    • 15 Mayıs 2024 - 22:47:30

GENÇLİK ŞÖLENİ DÜZENLENDİ

Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi (ÇEDES) kapsamında İlimiz Okullarında bulunan Değerler Kulüplerinin hazırladığı Gençlik Şöleni, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Sanat ve Kongre Merkezinde düzenlendi. Programa Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkan Vekili Ahmet Hayva, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Vali Yılmaz, program öncesinde öğrenciler tarafından yapılan resimlerden oluşan sergiyi gezdi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan programın devamında Kur’an-ı Kerim okundu. Programın devamında konuşan ÇEDES Projesi İl Öğrenci Temsilcisi Ferdane Nur Yazgan, “Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ortak protokolü ile hayata geçen Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyoru kısa adıyla ÇEDES projesi bu sene 81 İlde ve tüm okullarımızda uygulanmaya devam ediyor. 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı içerisinde Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi kapsamında Osmaniye İlimiz ve ilçelerimizde bulunan toplam 338 okulda yaklaşık 5000 öğrencinin katılımıyla her ay farklı bir değer ile ilgili faaliyet ve etkinlikler gerçekleştirilmeye devam ediyor. Bu vesile ile projenin İlimizde ve okullarımızda uygulanmasında bugün düzenlenen Gençlik Şöleni programında emeği geçen Değerler Kulübü öğretmenlerimize, yapılan çalışmalara gönüllü olarak katılan kıymetli öğrencilerimize teşekkür ediyor, siz değerli misafirlerimize de katılımlarından dolayı saygı ve sevgilerimi sunuyorum. ”dedi.

Gençlik Şöleni, Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi’nin tanıtım filminin gösterimi ile devam etti. Öğrenciler tarafından “Şehit Olursam Ağlama Anne” isimli şiirin okunmasının ardından “Gülümse Anne” ve “Masal” isimli şarkılar seslendirildi. Masal Nineden masal anlatımının ardından “Çocuklar Ölmesin” isimli drama gösterisi sahnelendi. Program, Deprem Anma videosunun gösteriminin ardından “Şükür” isimli skecin sahnelenmesi ile sürdü. İlahi dinletisi, semazen gösterisi ve müzik dinletisiyle program sona erdi.

Vali Yılmaz, programı hazırlayan öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik etti.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz