SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

POLİS HAFTASI KUTLANIYOR

POLİS HAFTASI KUTLANIYOR

BAŞKAN “MUSTAFA MERT OLCAR”DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN “MUSTAFA MERT OLCAR”DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

GELENEKSEL TÜRK OKÇULUĞU KURSU BAŞLADI
    • 2 Şubat 2020 - 22:31:50

Türk kültür tarihinin yapı taşlarından biri olan geleneksel okçuluğu tanıtmak ve bu ata sporu ile kültürel bağları geliştirmek için, Kadirli Belediyesi bünyesinde Geleneksel Türk Okçuluğu kursu açıldı.
Şehit Halis Şişman Mahallesi Eski Trafik Eğitim Parkı içerisinde açılan kursu ziyaret eden Belediye Başkanı Ömer Tarhan, okçuluğa istekli olduğunu fırsat buldukça bu kursa katılacağını söyleyerek şunları kaydetti;
“Ata sporumuzu yaşatmak, kültürümüze sahip çıkmak ve aynı zamanda geleneği yaşatmak için açmış olduğumuz kursumuza çocuklarımızın ilgisi oldukça yoğun oldu. Geleneksel Türk okçuluğu Özellikle son yıllarda televizyonlar da yer alan yerli dizilerde Osmanlı ve eski Türk dönemleriyle ilgili dizilerin gösterilmesinin yaygınlaşmasıyla toplumumuz da, yediden yetmişe her kesimden vatandaşın geleneksel Türk okçuluğuna ilgisinin artmasına neden oldu. İnsanlık tarihi kadar eski olan okçuluğun aynı zamanda bir ´ata sporu´ konumunda olması hasebiyle geleneksel Türk okçuluğunu yeniden topluma sevdirmek ve geleceğin şampiyon okçularının Kadirli’mizden yetişmesi için ücretsiz kursumuzu açtık. Bu kültürü yaşatmak ve ata sporumuzu yaygınlaştırmak ve geleceğin sporcularını yetiştirmek için açmış olduğumuz bu kursumuza katılmak isteyen çocuklarımız Eski Belediyedeki Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne müracaat edebilirler” dedi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz