EMİNE ÖĞRETMEN, DEPREMZEDE ÇOCUKLARI EĞLENDİRİYOR
![](https://basakgazetesi.com/resimler/2023-2/16/657372032562835.jpg)
Osmaniye Bahçe Şehit Halil İbrahim Akkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Emine Karakuş, yine aynı ilçede bulunan Atatürk Ortaokulu bahçesinde 1. sınıftan 8. sınıfa kadar bütün kademedeki öğrencilere gönüllü olarak motivasyon dersleri veriyor.
Yaklaşık 40 öğrencinin katıldığı dersler aracılığıyla öğrenciler depremin etkisinden uzaklaştırılarak akranları ile vakit geçirmelerini sağlıyor. Okul bahçesine kurulan çadırlarından ve çevre çadırlardan etkilenen öğrenciler depremin etkisinden bir nebze olsun kurtularak eğlenceli vakit geçiriyor.
Öğretmen Emine Karakuş, depremzede çocuklarla bütün gününü birlikte geçirdiklerini ifade ederek, “Depremden etkilenen çocuklar depremden bu yana çadırlarda kalıyorlar. Okuldan, eğitimden uzaklar. Korkularını atlatmaları için aktiviteler etkinlikler yaptırmaya çalışıyoruz. Bu ortamı velilerimizle oluşturduk 35 öğrencimiz var. Çadırlara akşam uyumaya gidiyorlar. Burada ders çalışıyorlar. Oyunlar oynuyorlar” dedi.
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu
![](https://kadirlihaber.net/wp-content/uploads/2018/10/reklam-alani.jpg)