ÖĞRENCİLER YIL SONU PİKNİK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

ÖĞRENCİLER YIL SONU PİKNİK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

Emniyet Suçlulara Geçit vermedi..

Emniyet Suçlulara Geçit vermedi..

Bahçe spor bal Ligi’nde

Bahçe spor bal Ligi’nde

DUA VE GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLANDILAR..

DUA VE GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLANDILAR..

BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

DÜZİÇİ İLÇESİNDE ZİPLİNE HEYECANI
    • 7 Kasım 2018 - 07:58:24

Osmaniye’nin Düziçi ilçesindeki sabun çayı üzerine kurulu bulunan zipline, heyecan arayan yerli turistlerin yoğun ilgisini çekiyor
Düziçi Belediyesi tarafından turizm ve doğa sporlarını geliştirmek amacıyla Sabun Çayı üzerindeki Karasu Şelalesine Zipline yoğun ilgi görüyor.Başta Osmaniye olmak üzere Kahramanmaraş,Hatay ve Adana gibi çevre illerden gelen vatandaşlar,sabun çayı üzerine kurulun halatlarda zipline heyecanı yaşıyor.
İki nokta arasına gerilen çelik halattan oluşan ve makaralar yardımıyla kaymayı amaçlayan zipline heyecanı, uzunluğu 170 yüksekliği bazı yerlerde 15 metreyi bulan ağaçlar arasına oluşturulan hatlarda yaşatılıyor. Heyecan yaşamak isteyenler önce özel giysiler giyiliyor ve özel güvenlik ekipmanları takılıyor. Profesyonel rehberler eşliğinde merdivenden tırmanış yapılıyor. Rehberler öncülüğünde çelik halatlara yapılan güvenlik bağlantılarının ardından müthiş manzaralı geçişler yapılıyor.
Ziplene binen vatandaşlar heyecan ve korkuyu bir arada yaşarken, yaşanan adrenalinin ise tarifsiz olduğunu belirtiyor.
Düziçi belediye başkanı Ökkeş Namlı,Uzun göle gittiğimde uzun gölde bu ziplini orada tespit ettik gördük. Bizzat bindim. Bindikten sonra bu Düziçi’ne niçin olmasın dedik ve bu hizmeti  ilçemize  getirdik.  Düziçi’nin  ve bölgenin çok büyük ilgisini çekti günlük binişler 8 saatin içerisinde neredeyse 700 -800 kişiyi buluyor.   İnsanlarımız da  bu hizmetten çok memnun  dedi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz